Oblačno Humidity: 95%
10°C

Le Gloria Kotnik uspešna v kvalifikacijah v Pamporovu

Slovenska deskarka na snegu Gloria Kotnik je bila v kvalifikacijah v paralelnem slalomu v bolgarskem Pamporovu, kjer se v svetovnem pokalu merijo prvič, 11., 3,41 sekunde je zaostala za Čehinjo Ester Ledecko, zmagovalko sobotne tekme in prvo v kvalifikacijah. Trije slovenski deskarji pa se niso uvrstili v izločilne boje.

Tim Mastnak je bil 22., 2,61 sekunde je zaostal za Avstrijcem Arvidom Aunnerjem, ki je bil najboljši.

Žan Košir je bil po devetem izidu na prvi progi na drugi diskvalificiran. Rok Marguč je bil diskvalificiran že v prvem nastopu.

Kotnik je v soboto, prav tako v paralelnem slalomu, izgubila prvi dvoboj v osmini finala. V kvalifikacijah je bila deveta, na koncu pa 11.

Pri moških je bil v izločilnih bojih od Slovencev le Žan Košir, ki je po osmem kvalifikacijskem času izpadel v četrtfinalu, zasedel pa šesto mesto. Rok Marguč je bil v kvalifikacijah 19., Tim Mastnak pa mesto za njim.

Po tekmah v Bolgariji se bo svetovni pokal nadaljeval v Sloveniji, Rogla bo v četrtek, 25. januarja, gostila paralelna veleslaloma.