15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Norveška prevlada v kvalifikacijah, Šimenc v izločilnih bojih

Norvežan Erik Valnes je zmagovalec kvalifikacij smučarskega teka na svetovnem prvenstvu v nordijskih športih za današnjo finalno preizkušnjo v sprintu v klasični tehniki v Planici.

Od štirih Slovencev se je v izločilne boje uvrstil Miha Šimenc z 21. mestom (+9,92).

Norvežani so v kvalifikacijah zasedli prva tri mesta. Za Valnesom se je na drugo mesto uvrstil Johannes Hösflot Klaebo (+1,01), Paal Golberg je bil tretji (+3,65).

Vili Črv je kvalifikacije končal na 37. mestu (+14,88), Anže Gros je bil 52. (+19,97), Boštjan Korošec je slovenske nastope zaokrožil na 63. mestu (+25,39).

Švedinja Jonna Sundling je bila pred tem najhitrejša v ženskih kvalifikacijah. Od Slovenk se je v izločilne boje uvrstila Eva Urevc, ki je kvalifikacije končala na 19. mestu.

Na startu so bile še tri Slovenke Anja Mandeljc, Anita Klemenčič in Klara Mali. Kvalifikacije so končale na 45., 46., oziroma 58. mestu.