Oblačno Humidity: 95%
10°C

Še druga zaporedna slalomska ničla za Slokar

Vrnitev po poškodbi kolena se za eno izmed najboljših slovenskih slalomistk Andrejo Slokar ne odvija po načrtih. Ajdovka je po odstopu v drugi vožnji nočnega slaloma pod žarometi v Flachauu brez uvrstitve ostala tudi na današnjem slalomu za točke svetovnega pokala alpskih smučark v Jasni na Slovaškem. Slokar je odstopila v prvi vožnji.

Slokar se na zahtevni podlagi ni znašla, v prvem odseku je bila še na dobro na poti, nato pa so se začele kopičiti napake in je zdrsnila na bok ter zašla z linije in odstopila.

V slovenski ženski reprezentanci za tehnični disciplini so se decembra odločili za trenerske spremembe. Slokar je znova začela sodelovati z Boštjanom Božičem, njuno prejšnje sodelovanje je obrodilo z njenimi največjimi dosežki.

Pred poškodbo kolena na veleslalomskem treningu oktobra 2022 je dvakrat posegla po najvišji stopnički v svetovnem pokalu na paralelni tekmi v Lech/Zürsu ter nato še na specialnem slalomu na finalu sezone v Courchevel/Meribelu, leta 2022 je bila s petim mestom na slalomu zelo blizu olimpijski kolajni.

Šestindvajsetletnica iz Ajdovščine je prva Slovenka, ki je v svetovnem pokalu zmagala na tekmi v slalomu po Tini Maze (2014). Slokar je januarja v Kranjski Gori na slalomski tekmi osvojila 14. mesto, kar je bila tudi edina uvrstitev slovenske ekipe v najboljšo trideseterico na 60. Zlati lisici. Na dveh slalomih se je v tej sezoni zavihtela v najboljšo deseterico s sedmim mestom v Killingtonu in desetim v Courchevelu.

Slokar po poškodbi še ni sprostila veleslalomske psihološke blokade, v soboto je bila znova prepočasna za svoj pri veleslalomski finale po marcu 2022.