Oblačno Humidity: 61%
20°C

Simon najboljša na zasledovalni tekmi v Oberhofu, Lampič 19.

Francoska biatlonka Julia Simon (31:45,2/2) je osvojila prvo mesto na zasledovalni preizkušnji na 10 km za svetovni pokal v nemškem Oberhofu. Druga je bila njena rojakinja Justine Braisaz-Bouchet (+18,9/3), tretja pa Norvežanka Ingrid Landmark Tandrevold (+44,4/2).

Na tekmi sta nastopili dve Slovenki: Anamarija Lampič (+2:59,6/7) je zasedla 19., Polona Klemenčič (+3:39,9/3) pa 33. mesto.

Moška zasledovalna tekma na 12,5 km se je končala z absolutnim zmagoslavjem Norvežanov, ki so zasedli prvih pet mest. Najboljši je bil Endre Stroemsheim, ki je za 17,8 sekunde ugnal Sturlo Holma Laegreida, tretjeuvrščeni Johannes Dale-Skjevdal je zaostal 36,4 sekunde.

Slovenski biatlonec Jakov Fak (+2:12,0/1) je s petega mesta po petkovem sprintu, kar je bila njegova najboljša uvrstitev za svetovni pokal v sezoni 2023/24, zdrsnil na 18. mesto. Miha Dovžan (+5:43,6/3) je zasedel 52. mesto, Anton Vidmar in Lovro Planko pa se nista prebila na današnjo tekmo.

V nedeljo v Oberhofu sledita še klasični štafetni preizkušnji.