11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Trije Slovenci v izločilnih bojih deskarske tekme v Cortini

Slovenski predstavniki v deskanju Žan Košir, Tim Mastnak in Gloria Kotnik so se uvrstili v izločilne boje tekme za svetovni pokal v paralelnem veleslalomu v italijanski Cortini d'Ampezzo. Košir je dosegel šesti čas kvalifikacij, Tim Mastnak in Gloria Kotnik pa sta bila deseta.

Košir, ki je imel drugi čas rdeče proge, bo imel v osmini finala edini pravico izbire proge, njegov tekmec bo Švicar Dario Caviezel, ki je bil 11. Za zmagovalcem kvalifikacij, Italijanom Rolandom Fischnallerjem, je 39-letni Košir zaostal 0,99 sekunde.

Mastnak, najhitrejši na modri progi, je bil z 1,22 sekunde zaostanka na koncu deseti, za preboj v četrtfinale pa se bo meril z Avstrijcem Andreasom Prommeggerjem, ki je bil sedmi (+1,19).

V ženski konkurenci je zanesljivo v izločilne boje napredovala Gloria Kotnik, ki je zabeležila skupno deseti čas. V osmini finala tako lanska zmagovalka preizkušnje v Cortini ne bo imela pravice do izbire proge, pomerila pa se bo z Nemko Cheyenne Loch.

Najhitrejša je bila tako kot v četrtkovih kvalifikacijah v Carezzi Japonka Tsubaki Miki. Hitrejša je bila od Avstrijke Sabine Schöffmann (+0,68) in njene rojakinje Daniele Ulbing (+0,85). Kotnik je zaostala 2,17 sekunde.

Izločilni boji se bodo začeli ob 18. uri.