Oblačno Humidity: 86%

Aluminij remiziral z Rudarjem, Fužinar presenetil Krko

Z dvema tekmama se je nadaljeval 19. krog 2. SNL. Ravenski Fužinar je najprej v gosteh z 1:2 premagal tretjeuvrščeno Krko, drugouvrščeni Aluminij pa remiziral proti Rudarju iz Velenja (2:2).

Za Aluminij, ki ima na drugem mestu zdaj 40 točk oziroma tri manj od vodilne Rogaške, sta mrežo v 33. in 87. minuti zatresla Marko Josip Čavara in Gašper Jovan, goste pa je v vodstvo najprej v 19. minuti popeljal Sandro Jovanović, nato pa je tik pred iztekom 90 minut velenjski zasedbi zagotovil še točko.

Za Fužinar sta gola v Novem mestu dosegla Barnabas Nemeth (52.) in Chris Cener (85.), Edi Horvat pa je postavil končni izid z zadetkom v 87. minuti za domače.

Že v četrtek so nogometaši Ilirije 1911 z 2:0 premagali Nafto 1903 in s tem odprli spomladanski del 2. slovenske lige.