Oblačno Humidity: 81%

Goričani v Kranju boljši od Triglava

Nogometaši Gorice so v tekmi drugega kroga 2. slovenske nogometne lige v Kranju v tekmi preobratov premagali Triglav s 3:2. Na drugi današnji tekmi v Novem mestu so gostje iz Tolmina ugnali domačo Krko z 2:1.

Goričane, ki so po uvodnem remiju proti velenjskemu Rudarju prišli do prve zmage v novi sezoni, je v vodstvo že v osmi minuti popeljal Nejc Močnik. Kranjčani so povedli še pred odmorom po golih Luke Šušnjare (20.) in Tonija Vinogradaca (37.), v drugem delu pa so nato Goričani znova obrnili tekmo sebi v prid. V 67. minuti je bil še drugič natančen Močnik, zmago pa je v 88. minuti priskrbel Maj Blažič.

Tudi Tolminci so prišli do prve zmage in prvih točk v novi sezoni po slavju v Novem mestu. Tolminu je zmago z dvema zadetkoma priigral Kalani Carilho Dos Santos Almeida (12. in 61.), za Krko je tolažilni gol v 83. minuti z enajstmetrovke dosegel Nik Kapun.

KRKA - TKK TOLMIN 1:2 (0:1).
* Novo mesto, gledalcev 250, sodniki: Kondić, Jamnik in Brezovar.
* Strelca: 0:1 Dos Santos Almeida (12.), 0:2 Dos Santos Almeida (61.), 1:2 Kapun (83./11 m).
* Krka: Čadež, Lipec, Šalja, Žur, Kapun, Gliha, Rorič (od 88. Kovačič), Nadarević (od 75. Lalić), Fernandez Betriu (od 64. Tomac), Borovnik, El Kabbou.
* TKK Tolmin: Štrasberger, Šturm (od 76. Stanojević), Marsenić, Carossi, Kavčič, Kujović (od 76. Perše), Kujović, Rutar, Dos Santos Almeida, Zarifović, Cassama (od 93. Čilić).
* Rumeni kartoni: Gliha, Rorič; Šturm, Marsenić, Štrasberger.
* Rdeči kartoni: Marsenić (91.).

TRIGLAV KRANJ - GORICA 2:3 (2:1) - uradnega zapisnika še ni na spletni strani Nogometne zveze Slovenije (NZS)