Oblačno Humidity: 84%
15°C

Primorje s točko, Nafta na vrhu po jesenskem delu 2. SNL

Nogometaši v 2. SNL so končali jesenski del tekmovanja. Na zadnjih dveh tekmah 18. kroga je Bistrica doma premagala Jadran Dekane z 1:0, tretjeuvrščeno Primorje pa je doma remiziralo proti zasedbi iz Grosuplja z 1:1.

Vodilna ekipa 2. SNL bo pred spomladanskim nadaljevanjem Nafta, ki je po 18 tekmah zbrala 39 točk. Tri manj imajo Beltinci, Primorje pa je po današnjem remiju pri 33 in je na tretjem mestu.

Po 31 točk sta zbrali še zasedbi Gorice in Triglava, Bistrica pa je z zmago napredovala na šesto mesto in ima 30 točk. Za Bistričane je edini zadetek na tekmi dosegel Rok Frešer v 11. minuti.

Na edini preostali današnji tekmi je Grosuplje povedlo v tretji minuti, ko je bil natančen Aleks Stojaković, četrt ure kasneje pa je izenačil Haris Dedić.

Nafta je v zadnjem jesenskem krogu nekoliko nepričakovano zabeležila tretji poraz v sezoni. V Ljubljani je morala v soboto priznati premoč Iliriji, ki je bila boljša z 2:1.

Spodrsljaja sosedov niso izkoristili Beltinci bi z zmago Lendavčane prehiteli na lestvici, a so na gostovanju pri kranjskemu Triglavu izgubili z 1:2.

Poleg Triglava je pomembno zmago, da še ohrani dosegljiv zaostanek za vodilnimi tremi ekipami, zabeležila tudi Gorica, z 2:0 je bila boljša od velenjskega Rudarja.

Fužinar Ravne je s 3:1 ugnal Vitanest Bilje, že v petek pa Krka z 2:1 Dravinjo.