Oblačno Humidity: 77%
14°C
11°C / 21°C

Rogaška po zmagi začasno na +5 v 2. SNL

Nogometaši Rogaške so 27. krog 2. SNL odprli z zmago s 3:1 proti ekipi Vitanest Bilje in se Aluminiju začasno odplepili na vrhu razpredelnice. Tam imajo zdaj pet točk naskoka z odigrano tekmo več. Krško in Krka sta se razšla brez zmagovalca z 2:2.

Rogaška je že v prvem polčasu postavila temelje za nove tri točke, potem ko sta zadela Nejc Gradišar v četrti in Matic Marcius v 19. minuti. Na 3:0 je v drugem delu povišal Andrej Pavlović (68.), domači pa so si v 84. minuti zabili še avtogol prek Roka Pirtovška za končnih 3:1.

Krka, ki ima na tretjem mestu lestvice 13 točk manj od Rogaške, je na drugi današnji tekmi po zadetkih Josipa Majića (59.) in Domna Žura (68.) povedla z 2:0. Domači so nato v zadnje četrt ure izenačili in prišli do točke. Za remi sta zadela Tomislav Hanžek (79.) in Žiga Jurečič (86.).

V soboto bodo štiri tekme, in sicer Ilirija - Primorje, Aluminij - Roltek Dob, Fužinar - Rudar Velenje ter Triglav - Bistrica. V nedeljo bosta še tekmi Grosuplje - Dekani ter Nafta in Beltinci.

- petek, 28. april:
ROGAŠKA - VITANEST BILJE 3:1 (2:0)
* Rogaška Slatina, gledalcev 300, sodniki: Jazbec, Kužnik, Brezovar.
* Strelci: 1:0 Gradišar (4.), 2:0 Marcius (19.), 3:0 Pavlović (68.), 3:1 Pirtovšek (84./avtogol).
* Rogaška: Baždarić, Pirtovšek, Mihalić, Rantuša Lampreht, Majcen (od 78. Ivanov), Moreira (od 72. Kantužer), Gradišar (od 90. Gobec), Pavlović (od 72. Haljeta), Marcius (od 90. Majer), Matošević, Majcenić.
* Vitanest Bilje: Lipičar, Ilić (od 52. Kladar), Preradović (od 46. Lesjak), Susso, Erniša, Breganti, Pori (od 43. Štrukelj), Koron, Žejen (od 74. Bizjak Batistič), Do. Jalinous, Da. Jalinous.
* Rumeni kartoni: Pirtovšek; Koron, Žejen, Susso, Lesjak.