10°C / 14°C
6°C / 16°C
4°C / 15°C

Boston s 15. zmago ostaja na vrhu lige NHL

Hokejisti Bostona so ponoči v severnoameriški ligi NHL premagali Philadelphia Flyers in s 15. zmago potrdili prvo mesto na vzhodu in v ligi.

Junak domače zmage je bil Čeh David Krejči, ki je v končnici dosegel dva gola za prepričljivo zmago.

Dve točki na vzhodu zaostajajo New Jersey Devils, ki so s 3:2 slavili po podaljšku v Torontu. Tekmo je v prvi minuti dodatnega dela odločil Belorus Jegor Šarangovič. Pred tem so bili vragi blizu uspeha že v rednem delu, a je William Nylander Kanadčanom v 58. minuti priboril izenačenje in točko.

Na zahodu vodijo Vegas Knights, ki imajo tako kot New Jersey 28 točk. V ameriški igralniški Meki so se gostitelji veselili zmage s 4:1, vsi goli pa so padli v zadnji tretjini.

Velja omeniti še hud boj med Dallasom in Winnipegom za prvo mesto v centralni skupini zahoda. Dallas je s 6:4 slavil pri Floridi, kar dva gola pa je dosegel Finec Roope Hinz. Winnipeg pa je s 3:2 odpravil Anaheim. Ključni igralec tekme je bil Kyle Connor, ki je dosegel vse tri gole za domače, zadnjega 54 sekund pred koncem.

Anže Kopitar z Los Angeles Kings je bil danes prost, v noči na soboto pa ga čaka gostovanje v Vancouvru, kar bo tudi edina tekma dneva.