Oblačno Humidity: 85%

Naftarji potisnili Dallas na rob izpada

Edmonton Oilers so na peti tekmi finala zahodne konference končnice severnoameriške hokejske lige NHL v American Airlines Centru v Dallasu premagali Dallas Stars s 3:1. Oilers so povedli v seriji na štiri dobljene tekme s 3:2 v zmagah. Serija se bo vrnila v Rogers Place v Edmontonu za šesto tekmo, ki bo v noči na ponedeljek.

Boljši iz tega obračuna se bo v velikem finalu lige NHL za hokejski sveti gral, Stanleyjev pokal, pomeril v obračunu na štiri zmage z najboljšo ekipo vzhodne konference. V finalu vzhodne konference Florida Panthers vodi s 3:2 v zmagah proti New York Rangers.

Junak tekme v Dallasu je bil Ryan Nugent-Hopkins, ki je dosegel dva zadetka ob moštveni premoči na ledu. Najprej je bil uspešen v prvi tretjini, nato pa je za vodstvo 2:0 zadel še v drugi tretjini. Stuart Skinner je zaustavil 19 strelov igralcev Dallasa na gol.

Oilers bi z domačo zmago napredovali v svoj prvi finale lige NHL po letu 2006.

Philip Broberg je za Oilers dosegel gol za vodstvo 3:0 v 26. minuti. Evan Bouchard je asistiral pri obeh golih Nugent-Hopkinsa v igri power-play.

Edini gol za Dallas je prispeval Wyatt Johnston 5:51 minute pred koncem. Jake Oettinger je zbral 23 obramb za Stars.