12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Danes v lov na visoko uvrstitev v spustu Monika Hrastnik

Slovenska gorska kolesarka Monika Hrastnik bo danes lovila visoko uvrstitev v spustu na svetovnem prvenstvu v Les Getsu v Franciji. Osemindvajsetletnica iz Lepe Njive je bila v četrtek v razvrstitveni vožnji peta, a precej daleč od najboljših štirih.

Hrastnikova je na petem mestu zaostala 13,8 sekunde za najboljšo Francozinjo Myriam Nicole. Od drugega do četrtega mesta so se v razmaku sekunde zvrstile Nemka Nina Hoffmann, Italijanka Eleonora Farina in Avstrijka Valentina Höll. Vse so bile vsaj šest sekund hitrejše od najboljše slovenske predstavnice.

Slednja je doslej enkrat že osvojila kolajno na SP, v avstrijskem Leogangu je bila pred dvema letoma tretja, osvojila pa je tudi dva zaporedna naslova evropske prvakinje v Mariboru. V tej sezoni svetovnega pokala še ni stala na stopničkah, v skupnem seštevku pa zaseda šesto mesto.

V precej bolj številčni moški konkurenci slovenski predstavniki niso tako uspešni. Na SP bo v finalu nastopil Jure Žabjek, ki je bil v kvalifikacijah 58. Jan Cimperman in Žak Gomilšček sta bila z 81. oziroma 86. mestom prepočasna za finale, Luka Berginc pa v kvalifikacijah ni nastopil.

Članice bodo startale ob 13.15, člani pa ob 14.35. V mladinski konkurenci z začetkom ob 9.30 bo nastopil Val Celestina, ki je bil v kvalifikacijah 26. Pri mladinkah Slovenk ni na startu.