Jasno Humidity: 90%
12°C / 16°C
6°C / 12°C

Druga zaporedna zmaga Jakobsena na Madžarskem

Nizozemski kolesar Fabio Jakobsen je na dirki po Madžarski dobil že drugo zaporedno zmago. Po uspehu v drugi je bil najboljši tudi v tretji, 154 dolgi etapi od Sarospataka do Nyiregyhaze, tudi njo je odločil sprint. Jakobsen, tekmovalec ekipe Quick-Step Alpha Vinyl, je s pridobljenimi bonifikacijskimi sekundami tudi prevzel skupno vodstvo.

Pred dosedanjim vodilnim Belgijcem Jens Reyndersem ima šest sekund prednosti.

Od Slovencev, zastopajo jih Luka Mezgec in ekipa Adrie Mobila, je bil spet najboljši Tilen Finkšt, zasedel je 18. mesto, v skupnem seštevku je 23., zaostaja 20 sekund.

Zmagovalec se bo odločil v nedeljski najtežji etapi dirke s ciljem na vrhu vzpona.