12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Sergiu Higuiti zmaga v tretji etapi in skupno vodstvo

Kolumbijec Sergio Higuita (Bora-Hansgrohe) je zmagal v tretji etapi kolesarske dirke po Poljski in osvojil rumeno majico vodilnega. Drugo mesto je zasedel Španec Pello Bilbao (Movistar), tretje mesto pa je pripadlo Belgijcu Quintenu Hermansu (Intermarche-Wanty-Gobert).

Za Higuito je to prav posebna priložnost, saj si je rumeno majico danes na preizkušnji od Krasnika do Przemysla (237,9 km) lahko podaril za svoj 25. rojstni dan.

V skupnem seštevku je današnji zmagovalec dirke prevzel tudi vodilno mesto, za njim Bilbao zaostaja štiri sekunde. Tretji v skupnem seštevku pa je Blegijec Hermans, ki je prav tako danes v etapi zasedel tretje mesto.

Na dirki, ki se bo končala 5. avgusta v Krakovu, Slovenci ne nastopajo.