12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Za konec SP v gorskem kolesarstvu še preizkušnje v krosu

Svetovno prvenstvo v gorskem kolesarstvu se bo danes v francoskem Les Getsu končalo s preizkušnjami v krosu. Med člansko konkurenco v olimpijskem krosu bo Slovenija imela dva predstavnika, v ženski bo od 13. ure dalje nastopila Tanja Žakelj, v moški s startom ob 15.15 pa Rok Naglič.

Pri članicah bo na startu v zadnjem desetletju najboljša slovenska gorska kolesarka, Tanja Žakelj. Na svetovnih prvenstvih je doslej 33-letnica iz Idrije štirikrat zasedla mesto v najboljši deseterici.

Najvišje je posegla v Hafjellu na Norveškem, kjer je pred osmimi leti osvojila četrto mesto. Bila je še peta v Pietermaritzburgu v Južni Afriki leta 2013, v Leogangu v Avstriji je pred dvema letoma končala na devetem, pred tremi leti v kanadskem Mont-Sainte-Annu pa na osmem mestu. Na prvenstvo v Les Gets je prišla s popotnico 12. mesta na evropskem prvenstvu pretekli konec tedna v Münchnu.

V moški konkurenci bo od Slovencev nastopil Rok Naglič. Korošec je teren v Les Getsu tekmovalno preizkusil že v kratkem oziroma sprinterskem krosu in zasedel 45. mesto. V olimpijskem krosu bo v močni konkurenci le stežka posegel tako visoko.

Od Slovencev bodo zadnji dan na startu še Vita Movrin med mlajšimi članicami (9.00) ter Jakob Klemenčič in Matjaž Lozar med mlajšimi člani (10.45).