Oblačno Humidity: 94%

Baskonia boljša od Samarjeve Albe Berlin

Košarkarji nemške Albe Berlin, za katero igra tudi slovenski reprezentant Žiga Samar, so v drugem krogu evrolige doma izgubili proti Baskonii s 86:91.

To je bil drugi poraz nemške zasedbe, potem ko je izgubila tudi v prvem krogu proti Bayernu iz Münchna.

Čeprav je Baskonia v tretji četrtini ušla na 16 točk razlike, so se v zadnjem delu dvoboja domači prebudili in tik pred koncem znižali na vsega dve točki zaostanka (83:85). Kljub vsemu so nato Baski dvoboj pripeljali do konca in vpisali prvo zmago v sezoni.

Žiga Samar je za poražence igral nekaj več kot 17 minut, v tem času pa ni dosegel točk, potem ko je iz igre zgrešil vse tri mete. V statistiko je vpisal pet podaj, dva skoka ter po eno blokado in ukradeno žogo.

Na preostalih današnjih tekmah je Real Madrid, ki je doslej edini dobil obe tekmi, v gosteh s 103:80 premagal Anadolu Efes, Partizan je bil pri Asvelu prepričljiv z 88:62, Panathinaikos pa je z 78:71 premagal Bayern iz Münchna.

Od slovenskih reprezentantov bo v petek s Crveno zvezdo Mike Tobey gostoval pri Žalgirisu. Preostali pari drugega kroga so še Monaco - Virtus Bologna, Olympiacos - Barcelona in Valencia - Fenerbahče.

Zaradi vojnih razmer v Izraelu je prestavljen obračun med Milanom in Maccabijem iz Tel Aviva.