Oblačno Humidity: 94%

Crvena zvezda klonila v Barceloni, Alba pa doma

Crvena zvezda slovenskega reprezentanta Mika Tobeyja je v sedmem krogu košarkarske evrolige na gostovanju pri Barceloni izgubila. Katalonska ekipa, ki je ostala druga na lestvici za Realom, je bila v izenačenem obračunu boljša s 86:81.

Luka Mitrović je za goste, ki so ostali pri dveh zmagah, zbral 22 točk. Tobey je igral deset minut ter 12 sekund in imel šest točk in dva skoka. V dresu Barcelone je bil najbolj učinkovit Jabari Parker (20 točk).

Berlinska Alba je doma gostila Panathinaikos. Grki so po odličnem prvem polčasu tudi v drugem vse čas vodili in prišli do gladke zmage z 99:85. Slovenec v berlinskem dresu Žiga Samar je v devetih minutah in 18 sekundah ostal brez točke, zgrešil je vse tri metre, imel je štiri podaje, po en skok in izgubljeno žogo. V njegovi ekipi je bil najboljši Johannes Theimann (18 točk, šest skokov), na nasprotni strani je bil Konstantinos Mitoglou na pragu trojnega dvojčka s 24 točkami, 10 skoki in devetimi podajami.

V tretji tekmi večera je dvoboj med Monacom in Asvel-Villeurbannom pripadel Monačanom z 80:70. Asvel je tako ostal prikovan na zadnjem mestu lestvice, prav tako zgolj eno zmago pa ima tudi predzadnja Alba.

Preostale tekme so bile v četrtek. Košarkarji madridskega Reala na domačem parketu prepričljivo premagali Virtus iz Bologne s 100:74. S šesto zmago na prav toliko tekmah ostajajo edina neporažena ekipa lige na vrhu razpredelnice. Virtus, ki je odigral tekmo več, ostaja pri petih zmagah, doživel pa je drugi poraz.

Za svojo drugo zmago letos je Milano doma visoko s 83:52 nadigral Valencio. Za slednjo je bil to sicer šele drugi letošnji poraz. V Beogradu pa je drugi poraz turškemu Fenerbahčeju zadal Partizan, ki je doma minimalno slavil s 85:84. Uvodno tekmo kroga je dobila Baskonia, ki je za tretjo zmago v sezoni v gosteh v Pireju tesno premagala Olympiakos s 75:74. Anadolu Efes je v Istanbulu po podaljšku s 86:82 premagal Žalgiris.

Tesno je bilo tudi na dvoboju Maccabija Tel Aviva in Bayerna Münchna, izenačen obračun so Izraelci na koncu dobili s 93:90. Za Maccabi je bila to četrta zmaga na šestih tekmah, Bavarci po sedmih ostajajo le pri dveh.