Oblačno Humidity: 94%
11°C

Crvena zvezda odpihnila Fenerbahče, Real se je izognil prvemu porazu

Košarkarji v evroligi so začeli tekme 8. kroga. Crvena zvezda s slovenskim Američanom Mikom Tobeyjem je visoko s 87:56 premagala Fenerbahče. Madridski Real je dosegel sedmo zmago in ostal neporažen, a se je moral za uspeh proti Valencii s 76:73 zelo potruditi.

Beograjski klub je danes povsem prevladoval na dvoboju s Turki. Zvezda je narekovala ritem od prve četrtine in vodila že za skoraj 30 točk, Fenerbahče pa ni imel nobene možnosti za preobrat. Tobey je na parketu preživel 18 minut in v tem času dosegel tri točke, dodal pa šest skokov in podajo. Najbolj razpoložen pri zmagovalcih je bil Miloš Teodosić z 18 točkami.

Maccabi, ki zaradi varnosti svoje tekme prav tako igra v Beogradu, je danes klonil proti Olympiacosu s 74:79.

Real je bil na pragu prvega poraza v sezoni, saj je bila Valencia v igri za zmago vse do zadnje minute, nazadnje pa je po izenačenju na 72:72 madridska ekipa slavila s 76:73.

Virtus Bologna je premagala Emporio Armani s 86:79, Monaco pa je izgubil z Anadolujem Efesom z 82:89.

V sredo bo igrala ekipa drugega slovenskega košarkarja v ligi; Alba Žige Samarja bo gostila Asvel Villeurbanne, preostali pari pa so Žalgiris Kaunas - Panathinaikos, Barcelona - Baskonia in Bayern - Partizan.