15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Helios Suns - GGD Šenčur 73:75 (17:15, 38:32, 54:55)

Košarkarji Helios Suns so v 22. krogu lige Nova KBM doma izgubili proti Gorenjski gradbeni družbi Šenčur s 73:75 (17:15, 38:32, 54:55).

* Dvorana Domžale, gledalcev 300, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Pipan (Cerklje na Gorenjskem), Savić (Ljubljana).
* Helios Suns: Luke 21 (2:2), Ferme 3, Zemljič 10 (2:2), Mirtič 2 (2:4), Oman 8 (1:2), Bačvič 9 (4:4), Mahkovic 16 (14:15), Sirc 4.
* GGD Šenčur: Novak 5, Ožegovič 9, Murić 25 (4:6), Martinčič 10 (1:1), Hrštić 5, Malovčič 3, Walford 2 (2:2), Ahmedović 9 (1:2), Barič 7.
* Prosti meti: Helios Suns 25:29, GGD Šenčur 8:11.
* Met za tri točke: Helios Suns 10:36 (Luke 5, Zemljič 2, Ferme, Oman, Bačvič), GGD Šenčur 9:28 (Martinčič 3, Novak, Ožegovič, Murič, Hrštić, Malovčič, Barič).
* Osebne napake: Helios Suns 16, GGD Šenčur 28.
* Pet osebnih: /.

Domžalčani so po štirih zaporednih zmagah na domačem parketu izgubili, a se kljub temu na vrhu lestvice točkovno izenačili s Krko. Obe ekipi imata razmerje zmag in porazov 18-4. Na tretjem mestu pa se je utrdil Šenčur, ki je slavil 13. zmago. Gosti so sicer v zaporednih krogih ugnali obe najboljši ekipi lige Nova KBM.

Večji del prvega polčasa sta bila tekmeca precej izenačena, sredi druge četrtine pa so domačini po trojki Tadeja Fermeta povedli za devet točk. Na odmor so varovanci Dejana Jakare odšli s +6.

V drugem delu so varovanci Miljana Pavkovića rezali v zaostanek in ob koncu tretje četrtine po trojki Nejca Martinčiča tudi povedli. Domžalčanom se je ustavil met za tri točke (10/36), posledično pa so košarkarji Šenčurja ostali blizu tudi v končnici.

V njej sta se ekipi večkrat izmenjali v vodstvu, napad Heliosa pa je v zadnjih sekundah zapravil Austin Luke. Za Šenčur je na uri ostalo še sedem sekund, ko pa se je že zdelo, da se je Dino Murić zapletel, je iz težkega položaja od strani zadel od table za odločilni dve točki. Helios je imel še štiri desetinke sekunde, a je zahteven met za tri točke zgrešil Blaž Mahkovic.

Pri Šenčurju je bil najboljši posameznik Murić s 25 točkami in 14 skoki, pri domačih pa je z 21 točkami izstopal Austin Luke (6 podaj). Blaž Mahkovic je večino od 16 točk dosegel s črte prostih metov (14:15).

Domžalčani se bodo v 23. krogu v petek v gosteh pomerili z Rogaško, Šenčur pa v ponedeljek, 3. aprila, čaka domači dvoboj z Zlatorogom Laško.