Oblačno Humidity: 92%

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 9. krogu lige Aba premagali Budućnost z 82:81

Cedevita Olimpija je zabeležila peto zaporedno zmago v ligi Aba. Po desetih letih in enajstih odigranih tekmah je zmagala v dvorani Morača v Podgorici. Junak je postal Shawn Jones, ki je zmagoviti koš dosegel 0,6 sekunde pred iztekom časa.

Cedevita Olimpija se je po prvi tretjini tekmovanja povzpela na 77,8-odstotni izkupiček (7-2). Zaseda drugo mesto v ligi Aba, kar je skoraj zrcalna podoba dogajanja v evropskem pokalu, kjer so Ljubljani po osmih tekmah še brez zmage.

Ljubljančani so na enem najbolj neugodnih terenov v ligi Aba pokazali veliko volje za uspeh, kljub okrnjenemu igralskemu kadru - manjkala sta najvišja posameznika Matković in Šaškov - so igrali čvrsto ter hrabro, trezno in organizirano pa so odigrali tudi zaključek tekme.

Nadoknadili so zaostanek 68:77, ki so si ga gostitelji priigrali na začetku zadnje četrtine, in pokvarili debi slovenskemu strategu Andreju Žaklju na klopi Budućnosti v ligi Aba.

Jones je dobro minuto pred koncem zadel za zaostanek 79:78, isti igralec pa je v zadnji sekundi po podaji Justina Cobbsa dosegel koš za 82:81 in izsilil še dodatni prosti met.

Jones je tekmo končal s 14 točkami in 11 skoki. Točko več je dosegel Cobbs (6 podaj), prvi strelec Cedevite Olimpije pa je bil JR Stewart z 20 točkami (trojke 4:6).

Cedevita Olimpija bo naslednji teden obe tekmi igrala doma; v evropskem pokalu bo v sredo ob 18.30 gostila Pariz, v ligi Aba pa se bo v nedeljo pomerila z Zadrom (17.00).

* Dvorana Morača, gledalcev 3700, sodniki: Radojković, Hadžić, Kruljac (vsi Hrvaška).
* Budućnost: Mihailović 6, Ross 15 (3:4), Slavković 4 (2:2), Makoundou 2, Grbović 2, Jones 11 (3:5), Williams 13 (3:6), Wright 16, Paul 12 (3:4).
* Cedevita Olimpija: Stewart 20, Sow 6 (0:1), Radović 5, Cobbs 15 (8:11), Blažič 13 (2:2), Prepelič 7 (4:4), Jones 14 (2:3), Ščuka 2 (2:2).
* Prosti meti: Budućnost 14:21, Cedevita Olimpija 18:23.
* Met za tri točke: Budućnost 7:20 (Ross 4, Paul 3), Cedevita Olimpija 8:24 (Stewart 4, Radović, Cobbs, Blažič, Prepelič).
* Osebne napake: Budućnost 24, Cedevita Olimpija 23.