15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Košarkarji Kansai Heliosa so premagali Hopse Polzelo z 78:66

Košarkarji Kansai Heliosa so se po dveh porazih v prvi polovici novembra (Rogaška, GGD Šenčur) vrnili na zmagovalno pot. V domači dvorani so v 10. krogu premagali Hopse Polzelo in se z osmo zmago, tretjo v nizu, utrdili po vrhom lige Nova KBM. Polzeljani so s porazom prekinil serijo treh zmag in ostajajo v spodnji polovici lestvice.

Varovanci trenerja Damjana Novakovića so vprašanje zmagovalca rešili v tretji četrtini, ki so jo po zaostanku ob polčasu dobili s 27:10. Prednost desetih točk so nato brez pretiranega napora zadržali do konca.

Pri Kansai Heliosu je bil najboljši strelec Rok Nemanič s 17 točkami (trojke 5:10), največ skokov je imel Miloš Glišić (8 skokov, 13 točk), največ podaj pa je zbral Nejc Barič (8 podaj, 9 točk). Na drugi strani sta izstopala Cooper Robb z 18 točkami (trojke 4:9), 7 skoki, 7 podajami in 6 izgubljenimi žogami ter Timon Petrovič (16 točk, 8 skokov).

Domžalčani bodo v naslednjem krogu 11. decembra gostovali v Kranju, Hopsi pa doma čaka Krka (10. 12.).

* Dvorana Domžale, gledalcev 300, sodniki: Majkič (Hrastnik), Savić (Brežice), Rebeušek (Celje).
* Kansai Helios: Blomgren 11, Zemljič 9 (0:1), Nemanič 17 (2:2), Barič 9 (3:4), West 5 (3:3), Glišić 13 (2:3), Mahkovic 6 (1:2), Daneu 8 (1:2).
* Hopsi Polzela: Skipper-Brown 12 (4:6), Đukanović 9 (1:4), Glavan 6, Robb 18, Grušovnik 5 (1:2), Petrovič 16 (1:2).
* Prosti meti: Kansai Helios 12:17, Hopsi Polzela 7:14.
* Met za tri točke: Kansai Helios 12:38 (Nemanič 5, Barič 2, Blomgren, Glišić, Mahkovic, Zemljič, Daneu), Hopsi Polzela 7:20 (Robb 4, Đukanović 2, Petrovič).
* Osebne napake: Kansai Helios 17, Hopsi Polzela 18.
* Pet osebnih: Petrovič (39.).