Oblačno Humidity: 94%

Košarkarji Krke so premagali ECE Triglav Kranj z 79:62

Košarkarji Krke so se morali potruditi za tretjo zmago v ligi Nova KBM. Po visokih zmagah v uvodnih dveh krogih proti Šentjurju in Hopsom, v katerih so dosegli povprečno 110 točk, so v Kranju premagali ECE Triglav z 79:62.

Kranjčani, ki so nase opozorili že v prvem krogu z zmago v gorenjskem derbiju proti GGD Šenčurju, so bili tudi tokrat motivirani in dovolj zbrani, da so favoriziranim Novomeščanom tri četrtine dihali za ovratnik.

Šele v zadnjih desetih minutah je Krka naredila razliko (69:56, 35. minuta) za načrtovano zmago. V njenih vrstah sta bila najučinkovitejša Jan Špan z 19 točkami (met iz igre 7:11, trojke 3:5) in Jerome Hamilton s 14 točkami in 10 skoki, pri ECE Triglavu pa sta največ točk dosegla Jan Dornik (16) in Miha Muratović (14 točk, 8 skokov).

ECE Triglav bo naslednji dve tekmi igral v gosteh; 18. oktobra v uvodnem krogu pokala Spar na Vrhniki in 23. oktobra v ligi Nova KBM na Polzeli. Krko v 4. krogu DP 18. oktobra čaka Ilirija v Novem mestu, pred tem pa 14. oktobra še gostovanje pri Budućnosti v ligi Aba.

* Dvorana Planina, gledalcev 200, sodniki: Špendl (Limbuš), Oprčkal (Vojnik), Rebeušek (Celje).
* ECE Triglav: Brenkuš 7 (2:2), Dornik 16, Čabrilo 10, Šikanić 7, Urbiha 5, Flerin 3 (0:2), Muratović 14 (0:1).
* Krka: Hamilton 14 (6:6), Stergar 5 (2:2), Bačvić 9 (2:2), Cerkvenik 8 (2:4), Jurković 2, Špan 19 (2:2), Škedelj 6 (2:2), Radovanović 8, Macura 8 (0:4).
* Prosti meti: ECE Triglav 2:5, Krka 16:22.
* Met za tri točke: ECE Triglav 8:30 (Dornik 2, Čabrilo 2, Šikanić, Urbiha, Flerin, Brenkuš), Krka 5:20 (Špan 3, Bačvić, Stergar).
* Osebne napake: ECE Triglav 24, Krka 17.
* Pet osebnih: Muratović (39.), Flerin (40.).