Oblačno Humidity: 93%

Košarkarji Šentjurja so premagali Hopse Polzelo z 78:73

Košarkarji Šentjurja so v štirih dneh dvakrat zmagali v gosteh v ligi Nova KBM. Po Podčetrtku so slavili še na Polzeli, kjer Hopsi po treh krogih ostajajo brez zmage.

Gostje iz Šentjurja so izjemno odigrali začetek druge četrtine, saj so s šestimi zaporednimi koši za tri točke pobegnili tekmecu na 19 točk prednosti (40:21).

Tekma s tem še ni bila odločena. Hopsi so se na začetku zadnje četrtine vrnili v vodstvo (68:67), vendar pa v ključnih trenutkih niso ohranili zbranosti, tako da je Šentjur v zadnji dve minuti vstopil z minimalno prednostjo in jo zadržal do konca.

Pri domačih je Jordan Amaru Skipper-Brown zbral 21 točk, 13 skokov in 7 podaj (imel je tudi 8 izgubljenih žog), pri Šentjurju pa je Nal Belko dosegel 17 točk (trojke 5:11, 8 podaj) in Marko Jurič 15 (met iz igre 6:9).

Polzeljani bodo v 4. krogu 23. oktobra gostili ECE Triglav Kranj, Šentjur pa bo gostoval v Rogaški Slatini (21. 10.).

* Dvorana Polzela, gledalcev 200, sodniki: Krajnc (Domžale), Gajšek (Podčetrtek), Milanović (Kranj).
* Hopsi Polzela: Beyers 5 (1:2), Skipper-Brown 21 (3:5), Glavan 12 (1:2), Robb 13 (6:6), Grušovnik 12 (2:2), Goltnik 3, Vasilić 7 (3:3).
* Šentjur: Jurič 15 (1:1), Durnik 10 (0:1), Čevizović 8, Belko 17 (2:4), Benić 6, Iyiola 10 (6:6), Lapornik 7 (2:2), Sebič 5.
* Prosti meti: Hopsi Polzela 16:20, Šentjur 11:14.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 5:18 (Skipper-Brown 2, Glavan, Robb, Goltnik), Šentjur 13:33 (Belko 5, Jurič 2, Čevizović 2, Benić 2, Lapornik, Sebič).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 20, Šentjur 24.
* Pet osebnih: Glavan (39.), Jurič (39.).