Oblačno Humidity: 58%

Pet točk Žige Samarja ob prvencu v evroligi

Slovenski košarkarski reprezentant Žiga Samar je v evroligaškem debiju dosegel pet točk, njegova Alba Berlin pa je morala v nemškem obračunu priznati premoč Bayern Münchnu, ki je na domačem parketu slavil z 80:68.

Alba, ki po igralskem kadru sodi v spodnji del osemnajstčlanske lige, je ob polčasu vodila 44:37, nato pa so Bavarci dobili tretjo četrtino s 25:7 in odločili vprašanje zmagovalca.

Samar je igral slabih 17 minut. Za dve točki je metal 1:3, trojke 1:2, zbral pa je še tri podaje in en skok.

Ob Samarju slovenske barve v evroligi zastopa še naturalizirani Američan Mike Tobey, ki brani barve Crvene zvezde. V uvodnem krogu so Beograjčani gostili francoski Asvel in zmagali s 94:73. Tobey je igral 13 minut, v katerih je zgrešil vse štiri mete na koš in tekmo končal s petimi skoki.

Drugi klub iz srbske prestolnice, Partizan, je gostoval v Tel Avivu in moral priznati premoč Maccabiju, ki je slavil s 96:81.

Na ostalih prizoriščih je Barcelona premagala Efes Pilsen z 91:74, Žalgiris pa je kot edini gost slavil proti Virtusu Bologni z 82:79.

V petek so na sporedu še dvoboji Fenerbahče Istanbul - Armani Milano, Panathinaikos Atene - Olympiacos Pirej, Valencia - Monaco in Baskonia Vitoria - Real Madrid.