Nekaj oblačnosti Humidity: 68%
19°C

Poraz Dallasa v Abu Dabiju, Dončić 25 točk v enem polčasu

S tekmo med Dallas Mavericks in Minnesoto Timberwolves v Združenih arabskih emiratih so se v severnoameriški košarkarski ligi NBA začele pripravljalne tekme pred novo sezono, ki bo startala 25. oktobra.

Zasedba Luke Dončića je izgubila z 99:111, slovenski zvezdnik pa je v 17 minutah na parketu zbral 25 točk.

Dončić je igral le prvi polčas. V uvodni četrtini je dosegel 14 od 19 točk Dallasa, prvi polčas, ki ga je Minnesota dobila s 66:49, pa je končal s 25 točkami (met iz igre 8:14, trojke 3:8). Ob tem je imel še pet skokov in eno podajo.

Le še Jaden Hardy je v zasedbi Dallasa prišel do dvomestnega števila točk - 13. Kyrie Irving je igral slabih 14 minut in ob metu 1:6 dosegel dve točki.

Dallas in Minnesota se bosta v Abu Dabiju znova srečala v soboto ob 18. uri po slovenskem času, 10. oktobra pa bodo Mavericks odigrali še eno prijateljsko tekmo z Real Madridom v španski prestolnici.

Dallas bo do začetka rednega dela odigral skupno štiri prijateljske tekme, 21. oktobra bo gostil Detroit Pistons, uvodno tekmo nove sezone pa bo igral 26. oktobra pri San Antonio Spurs.