Nekaj oblačnosti Humidity: 68%
19°C

Fužinar Sij Metal premagal Panvito Pomgrad

Odbojkarji Fužinarja Sij Metala so v 9. krogu 1. DOL Sportklub za moške na Ravnah premagali Panvito Pomgrad s 3:0 (22, 18, 19).

Odbojkarji Fužinarja, ki jim je marsikdo pred sezono napovedoval krčevit boj za obstanek, še naprej presenečajo na papirju močnejše tekmece. Proti Panviti Pomgradu so prišli do četrte zmage, s katero so Sobočane tudi prehiteli na četrtem mestu prvenstvene razpredelnice. Njihova zmaga je bila prepričljiva, od začetka do konca so nadzorovali položaj na igrišču, gosti niti v enem nizu niso vodili.

Tekmo so odprli z vodstvom 4:1, Prekmurci so še izenačili na 6:6, drugi nalet pa je bil še udarnejši, po zaslugi blokov so prišli do prednosti 13:8. Prekmurci so se nekajkrat približali na dve točki zaostanka toda domači se niso pustili ujeti.

Izkazalo se je, da je bil to še najbolj izenačen niz, v naslednjih dveh so Korošci hitro prišli do zanesljivega vodstva, ki ga niso izpustili iz rok. Najučinkovitejši igralec tekme je bil Denis Robida, prispeval je 17 točk.

* Dvorana OŠ Prežihov Voranc, gledalcev 100, sodnika: Jovanović, Kramar.
* Fužinar Sij Metal: Pušnik 10 (1 as), Križanič, Lednik, Robida 17 (1 as, 3 bloke), Ranc, Stojanov 6 (2 asa, 2 bloka), Libnik, Javornik 4 (2 bloka), Vučetić 4 (2 bloka), Plesec 7 (1 blok), Podričnik, Drevenšek, Zmagaj, Hribernik.
* Panvita Pomgrad: Rajnar 3, Doda 5, Šormaz 6 (1 as), Drvarić, Vrabl 1, Suhadolnik 4 (2 bloka), Horvat, Legen 1 (1 blok), Bedrač 5, Novak, Mirković 10 (1 blok).