Oblačno Humidity: 94%

Kamničanke z lahkoto do osme zmage

Odbojkarice Calcita Volleyja so v 8. krogu državnega prvenstva še osmič zmagale. Po napovedih proti zadnjeuvrščenemu ATK Grosupljemu niso imele nikakršnih težav, niti en niz ni ponudil izenačenega boja. Videti je bilo, da so se gostje predale že pred začetkom tekme, saj igralkam Calcita za zanesljivo zmago ni bilo potrebno pokazati vsega znanja.

S 3:0 je do zmage prišel tudi Ankaran, ampak v Kopru, kjer igra domače tekme, ni imel tako lahkega dela kot Kamničanke. Nizi so bili izenačeni, tako da bi se tekma lahko obrnila tudi v drugo smer. Štajerke so v prvem nizu po asu Mance Karo vodile z 22:21, toda do konca osvojile le še točko, niz je z blokom končala Sharonda Amanda Pickering.

Podobno je bilo tudi v drugem, v katerem so gostje vodile le na začetku, a po zaostanku v sredini niza v končnici izenačile na 23:23. A nato so spet odločile izkušnje, najprej je točko dosegla Sara Valenčič, niz pa je spet končala Pickering. Še najmanj dvoma o zmagovalcu je ponudil tretji niz, večji del njega so domače držale varno prednost.

V Savinjski dolini večjega dvoma, kdo bo dobil tekmo med Sip Šempetrom in Luko Koper, ni bilo. Gostjo so sicer po gladko izgubljenem prvem nizu izenačile, toda nato niso bile več kos Šempetrankam, pri katerih sta bili v napadalnih akcijah polno zaposleni Anastazija Žnidar in Darja Eržen, dosegli sta 22 oziroma 21 točk.

Derbi med Novo KBM Branikom in Gen-I Volleyjem bo v nedeljo.