Nekaj oblačnosti Humidity: 70%
18°C

Kanalci še brez točke v DP

Odbojkarji Fužinarja Sija Metala so na zadnji tekmi 7. kroga 1. DOL Sportklub za moške doma premagali Alpacem Kanal s 3:1.

Kanalci tako ostajajo prikovani na zadnje mesto prvenstvene razpredelnice, doslej niso osvojili niti točke, tako da jih v drugi polovici prvenstva čaka zelo težko delo, če se želijo izogniti boju za obstanek.

Alpacem, nekdanji Salonit, tudi v sedmem krogu ni prišel do prve točke v sezoni. Opekel se je tudi na Ravnah, da pa ni prišel do ugodnejšega rezultata, je imel najbrž velik vpliv prvi niz. V njem je vodil s 24:21, a ni izkoristil treh zaključnih žog. Največ zaslug za to ima Gregor Javornik, ki je v odločilnih trenutkih ob koncu niza odlično serviral, dosegel tudi as, z blokom pa je prispeval še zadnjo točko za izid 29:27.

Drugi niz so nato Primorci dobili, v tretjem in četrtem nizu pa bili bolj ali manj nemočni, praktično ves čas so zaostajali. V napadu Korošcev se je izkazal Denis Robida, dosegel je 21 točk, 14 jih je dodal Tilen Pušnik, 13 pa David Ranc. Pri gostih jih je Karlo Jakovac prispeval 22, Miha Cafuta pa je v statistiko vpisal pet blokov.