Oblačno Humidity: 58%

Kar 43 točk Ize Mlakar premalo za zmago Mariborčank

Odbojkarice novogoriškega GEN-I Volleyja so bile v 1. krogu 1. DOL Sportklub za ženske s 3:2 boljše od Nove KBM Branika. Pri bankirkah je kar 43 točk dosegla Iza Mlakar, a je bilo tudi to premalo za uspeh v Novi Gorici. Vse preostale tekme so se končale s 3:0 v nizih, zmag pa so se veselile odbojkarice Calcita, Šempetra in Formisa.

Derbi prvega kroga je bil na sporedu v Novi Gorici, kjer so domače odbojkarice v tesnem obračunu kljub simultanki Ize Mlakar presenetile Mariborčanke.

Novogoričanke so v prvem nizu izkoristile predvsem večje število napak gostij, v drugem pa so po zaslugi Mlakar Mariborčanke izenačile. V tretjem so domačinke vodile z 22:20, a so gostje izenačile, nato pa je končnica znova pripadla GEN-I Volleyju, tokrat s 25:23.

V četrtem nizu je znova blestela Mlakar, prednost pa je ves čas rasla. Najvišja je bila prav ob koncu niza, ki so ga bankirke dobile s 25:16. Tudi v odločilnem nizu se je zdelo, da bo Korošica v mariborskem dresu kar sama potegnila gostujoči voz do zmage, dosegla je še 12 točk, a je bilo tudi to premalo, saj so po napeti končnici domačinke niz dobile z 19:17.

Najboljša posameznica pri Primorkah je bila Polona Frelih s 25 točkami, 15 jih je dodala Žana Godec. Ob izstopajoči Izi Mlakar, ki je dosegla tudi tri ase in imela kar 65-odstotno učinkovitost v napadu, je 11 točk dosegla Isa Ramić.

Preostali dvoboji z izjemo prvih nizov niso bili tako napeti. Branilke naslova Kamničanke so v gosteh odpravile ekipo Grosupljega s 3:0 v nizih. Mučile so se predvsem v prvem, ki so ga dobile s 25:23. Do 18:18 je bil izid še izenačen, nato pa so si s štirimi zaporednimi točkami gostje le priigrale dovolj veliko prednost.

V drugem in tretjem je bila razlika v kakovosti opazna. Drugi niz so aktualne prvakinje in prve favoritinje za naslov v sezoni 2023/24 dobile s 25:14, v tretjem pa so tekmicam prepustile še dve točki manj. V dresu Calcita se je s 16 točkami najbolj izkazala Maša Pucelj, ki je dosegla še tri bloke in en as, v domači zasedbi pa je 11 točk dosegla Karin Pavič.

Do gostujoče zmage je prišla tudi ekipa SIP Šempetra, ki je v gosteh premagala Luko Koper. Tudi Šempetranke so v vsakem nizu igrale bolje in na koncu prepričljivo dobile obračun proti Koprčankam. S 16 točkami se je najbolj izkazala Darja Eržen, ki je dosegla še dva bloka in dva asa, medtem ko je pri domačih 13 točk prispevala Nina Đukić.

Zadnji obračun prvega kroga je v Hočah pripadel domačinkam, odbojkaricam Formisa. Te so na krilih Zorjane Tomčik, ki je 15 točk dosegla tudi s pomočjo petih asov, vpisale prve tri točke v novi sezoni. Najbolj tesen je bil prvi niz, ki so ga domačinke dobile s 26:24, nato pa so ostala dva niza dobile na 20 in 15.

Vse tekme drugega kroga bodo na sporedu v soboto. Pari so SIP Šempeter - GEN-I Volley, ATK Grosuplje - Luka Koper, Calcit Volley - Ankaran ter Nova KBM Branik - Formis.