Oblačno Humidity: 93%

Merkur Maribor in Hiša na kolesih Triglav se poslavljata od Evrope

Odbojkarji Merkur Maribora in Hiša na kolesih Triglava se od evropskega pokala challenge poslavljata že po prvi oviri. Obe ekipi sta izgubili že prvi tekmi v domači dvorani, zamujenega pa nista nadoknadila niti v gosteh. Obe sta izgubili tudi povratni tekmi, obe še enkrat z 1:3.

Mariborčani proti finski ekipi Akaa Volley, Kranjčani pa proti bolgarskemu Deya Volley Burgasu.

Mariborčani so na severu Evrope izgubili na podoben način kot v domači dvorani Tabor. Nerazpoloženi so bili v napadu, velike težave jim je predstavljal domači blok. Napadalci Connor McConnell, Rok Bračko in Žiga Donik niso imeli pravih rešitev, Sani Adžović, ki je bil videti še najbolj razpoložen, pa je v igro vstopil prepozno oziroma nato, ko je bilo jasno, da bodo napredovali Finci. To je bilo jasno po dveh zanesljivo dobljenih nizih, v katerih so si gosti že na začetku nabrali zaostanek in ju praktično izgubili brez izstreljenega naboja. V tretjem nizu so nato izkoristili nekoliko bolj ležerno igro domače ekipe, v četrtem pa so bili spet bolj kot ne nemočni.

Podoben potek je ponudila tudi tekma v Burgasu, ki pa je vendarle ponudila kanček več negotovosti. Predvsem zaradi prvega niza, v katerem so Slovenci izničili začetni zaostanek štirih točk, izenačili na 10:10, nato tudi vodili za dve točki, na 19. točki pa bili z gostitelji poravnani. Končnico pa so odigrali slabše, po izidu 21:20 so domačim dopustili tri zaporedne točke in niz je bil končan. V drugem delu nato dvoma o zmagovalcu ni bilo, v tretjem, ko je že bil znan skupni zmagovalec, pa sta trenerja pomešala postavo, Kranjčani so nato dobili tretji niz, Bolgari pa četrtega. Gostitelji so do zmage prišli predvsem po zaslugi boljšega bloka, z njim so dosegli kar 15 točk.

V prejšnjem tednu si je napredovanje z dvema zmagama proti ciprski Omonii zagotovila Panvita Pomgrad, velika senzacija pa bi bila, če se Sobočanom v prvem krogu rednega dela tekmovanja ne bi pridružil Calcit Volley. Kamničani so danes odigrali šele prvo tekmo proti norveškemu Vikingu, v njej pa pokazali veliko premoč. Prav vse tri nize so dobili gladko, trener Mladen Kašić je lahko v igro pošiljal tudi rezerviste, ki pa so dokazali, da ima hrvaški strokovnjak široko klop. V kamniški vrsti je deloval sistem servis-blok-obramba, dosegli so deset asov in osem blokov. Med igralci nihče ni posebej strelsko izstopal, z 11 točkami je bil najučinkovitejši Črtomir Bošnjak, dosegel je tudi tri ase.

Ekipi bosta v Kamniku povratno tekmo odigrali že v četrtek.