Oblačno Humidity: 92%
12°C

Panvita Pomgrad skozi šivankino uho v nadaljevanje pokala challenge

Odbojkarji Panvite Pomgrad so na povratni tekmi kvalifikacij pokala challenge šele v zlatem nizu strli odpor Omonie iz Nikozije.

Povratno tekmo, prvo so v sredo s 3:2 dobili Pomurci, so danes s 3:2 (-26, -16, 22, 29, 12) dobili Ciprčani. Zato je o zmagovalcu odločal dodaten niz, ki so ga gostitelji dobili s 15:5.

Pomurski odbojkarji so Ciprčane dva dni zaporedoma gostili v Puconcih, saj njihova dvorana v Murski Soboti ni primerna. Gostje, ki so se odločili za dve gostovanji, pa so dokazali, da v Slovenijo niso prišli z belo zastavo in dodobra namučili slovenske odbojkarje.

V prvem nizu so Ciprčani vodili večji del, vse do končnice, ki je nato pripadla domačim. Ko so gostitelji dobili še drugi niz, je vse kazalo na gladko napredovanje Pomurja.

A gostje se niso predali, še več, obrnili so potek tekme in v skupnem seštevku dveh tekem dosegli tudi bistveno večje število točk (114:95). Imeli so tudi kanček športne sreče, saj je imela Panvita v četrtem nizu pri vodstvu s 24:23 tudi zaključno žogo za zmago.

Slovenska zasedba je imela srečo, da je o napredovanju odločal zlati niz, kjer so varovanci Andreja Flajsa vendarle še enkrat zbrali dovolj moči za skupno zmago.

Pri gostih s Cipra je bil vnovič neustavljiv Nikolaos Elefteriu, ki je sredinim 35 točkam danes dodal 27 novih. Pri zmagovalcih je 35 točk dosegel Nenad Sormaz, Leonardo Doda jih je dodal 21, tretji tujec Stefan Mirković pa 13.

* Zelena dvorana Puconci, gledalcev 200, sodnika: Stojčić-Fogerl (Izrael), Bardić (Hrvaška).
* Omonia Nicosia: Pereira 16 (3 ase, 3 bloke), Papas, Antipkin 6 (1 blok), Catzifilipu 1 (1 blok), Elefteriu 27 (1 as, 1 blok), Mavromatis 1, Loizu, Dvoranen 16 (1 as, 2 bloka), Aleksiu 6 (3 bloke), Toumpi, Papadimitru 1 (1 as), Stilianu, Barreto 14.
* Panvita Pomgrad: Rajnar, Doda 21 (2 asa, 2 bloka), Šormaz 35 (1 as, 4 bloke), Drvarić 10 (3 ase, 4 bloke), Vrabl, Suhadolnik 10 (1 as, 3 bloke), Horvat, Legen 2, Bedrač 6 (1 as), Novak, Mirković 13 (2 asa, 2 bloka).