Oblačno Humidity: 58%

V Münchnu od četrtka naprej tudi sprinterji na mirnih vodah

Na združenem evropskem prvenstvu v Münchnu nastopi čakajo tudi sprinterje na mirnih vodah. Tekmovanja na progi v Oberschleissheimu bodo na sporedu med četrtkom in nedeljo, prvo ime slovenske ekipe pa bo Anja Osterman, srebrna z nedavnega svetovnega prvenstva v kajaku na 200 metrov. Visoka mesta bosta lovila tudi Jošt Zakrajšek in Rok Šmit.

Komaj deset dni po SP v sprintu na mirnih vodah v Kanadi sprinterje čaka drugi vrhunec sezone, na katerem bo glavno slovensko orožje za kolajne Anja Osterman.

Primorka se je po koncu lanske sezone odločila za samostojno pot ter se povezala s slovaško ekipo in njihovim trenerjem ter že na prvih dveh tekmah svetovnega pokala v Račicah in Poznanju osvojila tri kolajne. Uspehe je nadaljevala tudi na SP, kjer je osvojila srebro na 200 metrov, na 500 metrov pa je bila šesta.

"Evropskega prvenstva v Münchnu se že veselim. Sicer tam še nisem nikoli nastopila v kajaku na mirnih vodah. Proge ne poznam. Kajak bo prvič del tega velikega EP, kjer so zraven še drugi športi. V Nemčiji bo kar veliko tekmovalcev. Na tekmi pričakujem visoka mesta, veselim pa se tudi prvega nastopa na progi v Münchnu," je pred nastopi povedala slovenska reprezentantka, ki bo spet med glavnimi kandidatkami za kolajno.

Njene glavne tekmice na 200 metrov so Danka Emma Aastrand Jorgensen, trikratna dobitnica olimpijskih kolajn, Poljakinja Marta Walczykiewicz, srebrna z olimpijskih iger 2016 v Rio de Janeiru, ter Madžarka Anna Lucz, bronasta z letošnjega SP.

"Po vseh dosežkih v Kanadi grem na EP z dvignjeno glavo in visokimi cilji. Lise (Carrington, op. p.) tam ne bo, kar pomeni, da lahko celo zmagam. Ampak moram iti korak za korakom. Najprej se je treba uvrstiti v finale, treba je povrniti pravi občutek, da bom veslala tako, kot znam. Potem vem, da bo vse obrnjeno v mojo korist in bom lahko osvojila mesta, ki si jih želim tudi na EP," je za kajakaško zvezo Slovenije še dodala Ostermanova.

Pred prvenstvom stare celine je imela nekaj težav, saj so med potovanjem iz Kanade izgubili njeno prtljago, ki jo je nato prejela šele po enem tednu. Tako je ostala tudi brez vesel, nadomestnega so ji na priprave s slovaško ekipo, kamor je odpotovala neposredno s SP, pripeljali od doma. K sreči, kot je dejala, je v Kanadi nastopila z izposojenim čolnom, tako da jo je njen "roza srček", kakor je poimenovala svoj čoln, počakal v Evropi.

V regatnem centru na severnem obrobju Münchna bosta veslala še dva Slovenca. Zakrajšek bo nastopil na 1000 in 5000 metrov. Predvsem od daljše razdalje si po letošnjih dosedanjih dosežkih obeta veliko. Na svetovnih pokalih je bil namreč srebrn in bronast, na SP pa peti. "S petim mestom sem lahko zadovoljen in optimističen pred evropskim prvenstvom," je dejal. Dva nastopa čakata tudi Šmita, ki bo tekmoval na 200 in 500 metrov.

V četrtek bodo najprej na sporedu kvalifikacije kajakašev na 1000 in 500, kajakašic na 500 ter polfinale kajakašev na 500 metrov. V nedeljo se bo prvenstvo končalo s finalom kajakašic na 500 in kajakašev na 200 metrov.