10°C / 23°C
10°C / 24°C
12°C / 22°C

Nogometaši Maribora so premagali Celje s 3:1

Izbranci Anteja Šimundže so v praznem Ljudskem vrtu, na naslednji tekmi proti Olimpiji bo obisk znova dovoljen, s špalirjem sprejeli državne prvake iz Celja. Vijolični si do konca sezone želijo skočiti na drugo mesto, ki prinaša začetek evropske sezone v 2. kvalifikacijskem krogu konferenčne lige, medtem ko tretje mesto že v prvem krogu.

Svojo nalogo so tokrat v obračunu, polnem priložnosti in strelov, opravili po svojih željah in so se točkovno poravnali z drugouvrščeno Olimpijo, ki bo v nedeljo gostila Muro.

Mariborčani so proti Celjanom, ki so za razliko od domačih začeli s kar precej spremenjeno prvo postavo, povedli na začetku 13. minute, ko je po kotu, odbiti žogi in poskusu strela Jana Repasa do strela malce z leve strani prišel Sven Šoštarič Karič in zadel za 1:0.

Svoj 13. gol v sezoni je v 28. minuti dosegel igralec meseca aprila Hilal Soudani, ko je na robu kazenskega prostora sprejel podajo (osmo v sezoni) Josipa Iličića in nato matiral Matka Obradovića.

Kar bledi Celjani so tudi prišli do nekaj strelov, a ne dovolj dobrih, zgrešil je tudi Aljoša Matko z glavo v 37. minuti. Blizu zadetku pa je v bil v 45. minuti Marko Božić, ki je zadel vratnico, malce pozneje pa je Obradović ustavil poskus Arnela Jakupovića iz kazenskega prostora.

V uvodu drugega dela je Damir Krznar v igro poslal standardna Žana Karničnika in Jegorja Pruceva, takoj zatem je neuspešno streljal Luka Bobičanec, odločen celjski začetek pa so domači prekinili s protinapadom v 51. minuti, ko je Josip Iličić stekel sam proti vratom, nesebično oddal žogo do Beharja Fete, ta pa je zadel vratnico.

V teh trenutkih so se nevarne akcije vrstile ena za drugo na obeh straneh, predvsem Celje si je želelo zadetek, zelo aktiven je bil Jegor Prucev na levem krilu. Na drugi strani je Soudani žogo poslal malce čez vrata v 63. minuti, štiri minute zatem pa je imel odprt strel Etienne Beugre, a je bil Obradović na mestu.

V 75. minuti je po dobri Iličićevi akciji Soudani s peto žogo poslal malo mimo celjskih vrat, nevarnejši gostitelji pa so še naprej zapravljali obetavne akcije, v 85. minuti pa so eno le unovčili, ko je Iličić z izvrstno podajo za gostujočo obrambo našel Maksa Barišića, ta pa je dobil dvoboj z vratarjem za 3:0.

V 88. minuti je Celje zmanjšalo zaostanek, ko je Sunday Adetunji prišel do žoge med srednjima branilcema Maribora in matiral Ažbeta Juga.

Maribor bo v 35., predzadnjem krogu v soboto gostil Olimpijo, Celje pa bo dan pozneje gostilo Koper.

* Stadion Ljudski vrt, brez gledalcev, sodniki: Šmajc, Gabrovec, Kovačič.
* Strelci: 1:0 Šoštarič Karič (13.), 2:0 Soudani (28.), 3:0 Barišić (85.), 3:1 Adetunji (88.).
* Maribor: Jug, Širvys, Pihler, Šoštarič Karič, Milec (od 46. Feta), Lorber (od 64. Ž. Repas), J. Repas, Soudani (od 87. Vrhovec), Iličić, Božić (od 73. Barišić), Jakupović (od 64. Beugre).
* Celje: Obradović, Vuklišević (od 46. Karničnik), Zec, Nemanič, Vrbanec, Zabukovnik (od 81. Krefl), Kouter, Menalo (od 68. Adetunji), Bobičanec (od 68. Svetlin), Mačak (od 46. Prucev), Matko.
* Rumeni kartoni: Bobičanec, Zec, Kouter, Matko.