Oblačno Humidity: 57%
22°C

Dramatičen zaključek tekme slovenskih kadetov

Mladi slovenski reprezentanti so odigrali še zadnjo kvalifikacijsko tekmo za uvrstitev na Evropsko prvenstvo 2024. Slovenija je na prejšnjih dveh obračunih v kvalifikacijah remizirala z Luksemburgom in zmagala proti Azerbajdžanu. Tokrat je varovance Aleksandra Radosavljevića gostila reprezentanca Srbije.

V srečanje so odločneje krenili Srbi, že v tretji minuti je za vodstvo domačinov poskrbel Đorđević. Slovence je ta zadetek prebudil, nekaj trenutkov za tem je za gol Srbije bil nevaren Pejičić, a mladi slovenski reprezentanci ni uspelo priti do zadetka. V 20. minuti pa se je vztrajnost Pejičića izplačala in Slovenija je prišla do izenačenja. Aćimović je odlično podal v prazni prostor, kjer je do žoge prišel Pejičić. Po sprejemu žoge je preigral vratarja in zadel za izenačenje. Srbi so nemudoma poskušali priti do ponovnega vodstva, v 22. minuti je strel Vasiliča odlično obranil slovenski vratar Žnuderl. Ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 1:1.

V začetku drugega polčasa je Osterc imel prosti strel z roba kazenskega prostora, a je meril čez vrata srbskega vratarja Jovanovića. Sledila je 81. minuta in igra z roko branilca slovenske reprezentance Meška v kazenskem prostoru. Glavni sodnik je dosodil enajstmetrovko, odgovornost za strel pa je prevzel napadalec Kostić. Kostić je zabil za vodstvo in tako je vse kazalo na zmago Srbije, toda mladi slovenski reprezentanti niso obupali, Šunta je v sodniškem podaljšku zadel za izenačenje. Tako se je tekma končala z rezultatom 2:2, Slovenija pa se je s petimi točkami in končnim drugem mestu uspela uvrstiti v elitni krog kvalifikacij.