Oblačno Humidity: 91%
12°C

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so premagali Urbanscape Loko s 34:32

Celjani so se po težko izbojevani zmagi na zadnji tekmi kroga po številu točk izenačili z drugouvrščenimi Velenjčani. Oboji imajo točko manj od vodilnih Trebanjcev, medtem ko Škofjeločani po petem porazu ostajajo na desetem mestu v 14-članski ligi NLB.

V uvodnih desetih minutah je bila tekma izenačena, po izidu 5:5 pa se je tehtnica počasi začela prevešati na stran rokometašev iz mesta grofov. Njihova premoč je bila najbolj izrazita v sklepnih minutah prvega polčasa, ko so si priigrali sedem golov naskoka (19:12, 20:13 in 21:14).

Izbranci domačega trenerja Alema Toskića so v drugi polovici tekme močno popustili in porabili kar nekaj energije, da so zlomili odpor Gorenjcev. Gosti so se jim v 41. minuti približali na dva gola (25:27), v zadnjem delu tekme pa vseskozi vršili pritisk na 26-kratne državne prvake.

Celjani, ki bodo v četrtek gostovali pri velikanih evropskega rokometa iz madžarskega Veszprema, so nekoliko lažje zadihali šele v 57. minuti, ko so povedli za štiri gole (33:29), kar je bil zadosten kapital za osmo zmago v državnem prvenstvu.

V celjski ekipi je Mitja Janc dosegel šest, Tim Cokan pet golov, najbolj učinkovit igralec dvoboja pa je bil Škofjeločan Jaka Soršak z devetimi zadetki.

Celjska ekipa se bo v prihodnjem krogu v gosteh pomerila z LL Grosist Slovanom, škofjeloška pa bo gostila velenjsko Gorenje. Obe tekmi bosta 2. decembra.

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 400, sodnika: Nahtigal in Knez.
* Celje Pivovarna Laško: Zaponšek, Gaberšek, Perić 4, Marguč, Mazej, Krečič 3, Cokan 5, Ćirović, Antonijević 4, Marić 2, Ivanković 4, Janc 6 (3), Gregorič 1, Milićević 3, Kačičnik 2, Žabić.
* Urbanscape Loka: Stanojlović, Juričan, Soršak 9, Dolenc 1 (1), Mihelič, Latković 5, Mali 2, A. Jesenko 5 (4), Stopar 3, Lokar 3, M. Jesenko 3, Strehar 1, Klemenčič, Šilc, Bulovič, Atanasov.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 6 (3), Urbanscape Loka 6 (5).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 10, Urbanscape Loka 6 minut.
* Rdeči karton: Krečič (40.).