12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v gosteh premagali Slovenj Gradec s 34:32

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v Slovenj Gradcu sicer osvojili točki, ki jim še dajeta nekaj upanja za naslov prvaka, a so se kar precej namučili. Domači so se po velikem zaostanku v prvem polčasu v drugem vrnili, celo povedli, a končnica je spet pripadla Celjanom, ki so klub težavam vendarle prišli do zmage.

V prvem polčasu so že vodili z devetimi goli prednosti, v 20. minuti je bilo na semaforju 5:14. A že do polčasa so domači zaostanek zmanjšali na štiri gole, z lovljenjem pa nadaljevali tudi v drugem. Razpoloženi Uroš Štumpfl, z desetimi goli in stoodstotnim izkupičkom strelov najboljši igralec v domači vrsti, je v 42. minuti izenačil, nekaj pozneje pa so Korošci celo prišli do vodstva 24:22. Zaustavila pa jih je izključitev Roka Cvetka, ki so jo gosti izkoristili za vnovično izenačenje.

To pa je bilo tudi zadnje na tekmi, Štajerci so dosegli še štiri gole, z delnim izidom 6:0 ušli, Slovenj Gradec jih je še poskušal ujeti, a se na več kot dva gola ni približal.

Celjani bodo v naslednjem krogu gostili Krko, Slovenjgradčani bodo gostovali v Velenju.

* Športna dvorana v Slovenj Gradcu, gledalcev 846, sodnika: Pukšič in Satler.
* Slovenj Gradec: Husejnović, Leben, Marković, Cvetko 3, Milenković 1, Štaleker 1, Karlaš 1, Levc 9 (5), Kotar 1, Svečko 1, Pikl, Vovk, Saleznik, Lampret 2, Štumpfl 10 (2), Jankovskij 3.
* Celje Pivovarna Laško: Zaponšek, Gaberšek, Jelen, Perić 1, Marguč 1, Mazej 3, Cokan 11 (3), Ćirović 2, Antonijević, Marić 3, Janc 6, Milićević 2, Kačičnik, Žabić, Mlakar, Rakita 5.
* Sedemmetrovke: Slovenj Gradec 8 (7), Celje Pivovarna Laško 3 (3).
* Izključitve: Slovenj Gradec 6, Celje Pivovarna Laško 8 minut.