15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Rokometaši LL Grosist Slovana so premagali Sviš Ivančno Gorico z 29:23

Ljubljanski rokometaši so dobili derbi deveto- in desetouvrščene ekipe prvenstva. To pa predvsem po zaslugi drugega dela, prvi se je namreč končal z neodločenim izidom 11:11, čeprav so Dolenjci že vodili z 11:8.

Za goste je bil usoden začetek drugega polčasa. Nadaljevali so neprepričljivo igro s konca prvega, do sedme minute nadaljevanja prejeli šest golov, kar pomeni, da je bil delni izid kar 9:0. A naleta Ljubljančanov še ni bilo konec, v 47. minuti so vodili že s 26:15, takrat je bil zmagovalec praktično odločen.

Z 12 obrambami se je izkazal domači vratar Erik Krbavčič, v napadu je bil razpoložen Tarik Mlivić, dosegel je devet golov, Kenan Pajt jih je dodal sedem.

V naslednjem krogu bo LL Grosist Slovan odigral ljubljanski derbi z Ljubljano, Sviš Ivančna Gorica bo gostila Jeruzalem Ormož.

* Dvorana Kodeljevo, gledalcev 400, sodnika: Sok in Lah.
* LL Grosist Slovan: Mlakar, Krbavčić, Novak, Grojzdek, Pajt 7 (2), Stojnić 1, Pipp 3, Kovačevič, Mlivić 9, Perić 3, Pirc, Budja, Varga, Kovačič 2, Grebenc 4.
* Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Glavan, Cirar 1, Justin 2, Tekavčič, Stopar 6, Klemenčič 2, Omahen 2, Kutnar 2, Pirnat, Grum, Marojević 4 (1), Bradač, Korošec, Kompare, Košir 4 (2).
* Sedemmetrovke: LL Grosist Slovan 3 (2), Sviš Ivančna Gorica 5 (3).
* Kazenske minute: LL Grosist Slovan 8, Sviš Ivančna Gorica 6 minut.