15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Rokometaši Urbanscapa Loke so premagali Ljubljano z 28:21

Pred dvobojem je Škofjeločane in predzadnje Ljubljančane na lestvici ločilo sedem točk, razlika je zdaj devet. Domača zasedba ni imela nobenih težav na poti do nove zmage, šeste v sezoni.

Le v uvodnih minutah je bil dvoboj izenačen, potem so domači prvič stopili na plin in si priigrali nekaj golov naskoka. Odločilno za poznejši razplet tekme pa je bilo obdobje med 21. in 27. minuto, ko so domači prišli do prednosti 14:8 in je niso več spustili iz rok.

Ob polčasu so vodili za šest, približno takšna pa je bila razlika tudi v nadaljevanju. Ljubljani je uspelo priti na kakšen gol zaostanka manj (15:20, 17:21), a ni imela možnosti za preobrat. V zadnjih minutah pa je Loka spet močneje pritisnila in prišla do končnih 28:21.

Pri zmagovalcih je pet golov dosegel Mirko Latković, v gostujoči ekipi so imeli trije igralci, Matevž Jaklič, Jure Lukman in Lun Ključanin po štiri dosežene gole.

Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani igrali 14. aprila, ko bodo gostovali na Kodeljevem, Škofjeločani bodo dan prej gostovali v Ribnici.

* Dvorana Poden, sodnika: Mat. Pirc, Mar. Pirc.
* Urbanscape Loka: Stanojlović, Juričan, Soršak 4, Dolenc 4 (3), Rudić 2, Latković 5, Mali, Strehar 1, Petrnel, A. Jesenko 1, Batagelj 1, Stopar 2, Lokar 2, M. Jesenko 4 (2), Šilc, Atanasov.
* Ljubljana: Logar, Gaberc, V. Lukman 1, Vrbinc, Jaklič 4 (2), Novak 1, Brulec 1, Nosan, Makivić, Kamenicki 3, J. Lukman 4, Pernovšek 3 (2), Gombač, Tomšič, Ključanin 4.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 8 (5), Ljubljana 8 (4).
* Izključitve: Urbanscape Loka 16, Ljubljana 8 minut.