15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Rokometaši Jeruzalema Ormoža in Trima iz Trebnjega so igrali neodločeno 27:27

Vodilni Trebanjci so na gostovanje v Ormož odšli z dvema točkama naskoka pred Velenjčani. Njihovi današnji tekmeci so bili pred tem krogom na petem mestu s 25 točkami. Po razpletu današnje tekme so Trebanjci z le eno točko sicer še povečali naskok pred Gorenjem, ki pa ima zdaj že dve tekmi manj ob točkovnem razmerju 33-36.

Že v prvem polčasu je bil dvoboj zelo izenačen. Gostje so sicer prišli do manjšega naskoka (6:4, 8:6), a so se domači vrnili in prišli le na gol zaostanka, takšna pa je bila tudi razlika ob polčasu.

Tudi v nadaljevanju se slika na igrišču sprva ni bistveno spremenila. Trebanjci so ušli na tri gole (19:16), toda tudi te prednosti niso znali zadržati in v 49. minuti je bilo spet le -1 (23:24).

Ko so gostje spet vodili za dva pri 26:24 in 27:25, se je zdelo, da imajo stvari pod nadzorom. A se Ormožani niso predali, najprej so znižali, nato je najboljši domači strelec Martin Hebar v 59. minuti zadel za 27:27. Trebanjci so zadnji napad zapravili, vratar Filip Ranfl je ubranil strel Staša Slatineka Jovičića in ekipi sta si točki razdelili.

Pri domačih je z devetimi goli blestel Martin Hebar, pri gostih jih je šest dosegel Jan Jurečič.

Naslednjo tekmo bodo Ormožani v domačem prvenstvu igrali 13. aprila, ko bodo gostovali v Ivančni Gorici, Trebanjci bodo isti dan igrali na Škofljici.

* Dvorana Hardek, sodnika: Žibret, Teršek.
* Jeruzalem Ormož: Ranfl, Balent 1, Zemljič, Munda 1, Sok 3 (1), Vincek, Žuran, M. Hebar 9 (3), G. Hebar 1, Šulek, Blagotinšek 2, Pungartnik 4, Krabonja, Kolmančič 2, Jerenec 4.
* Trimo Trebnje: Skledar, Čudić, Slatinek Jovičič 5, Višček 5 (1), Bulzamini 1, Didovič 3, Jurečič 6 (6), Kotar 1, Udovič 1, Grmšek, Grbić, Cingesar 1, Nešić, Krešić 1, Ćorsović 3.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 4 (5), Trimo Trebnje 7 (9).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 10, Trimo Trebnje 8 minut.