Nekaj oblačnosti Humidity: 88%

Rokometaši iz Dobove so premagali Sviš Ivančno Gorico s 33:31

Rokometaši Dobove so po tretji zmagi v sezoni zapustili dno prvenstvene lestvice in imajo dve točki več od zadnje Ljubljane. S šestimi točkami so še naprej na mestih, ki ob koncu sezone peljejo v drugi rang tekmovanja. Igralci Sviša iz Ivančne Gorice pa so ostali na devetem mestu s 14 osvojenimi točkami.

Domačini so dvoboj bolje začeli in si hitro priigrali štiri gole naskoka (7:3). Gosti so se v 21. minuti približali na -2, nato pa je Dobova strnila vrste in si že do polčasa nabrala prednost šestih golov (16:10).

V drugem delu se razmerje moči na parketu sprva ni spremenilo, so pa domači zaradi rdečega kartona ostali brez Blaža Pintarja. Ta je namreč iz sedemmetrovke v glavo zadel vratarja Davida Pekeča.

Domači so nadaljevali boljšo igro, povedli za osem golov (20:12), do konca dvoboja pa kljub temu zelo trpeli. Gosti so namreč skorajda izničili zaostanek osmih golov in se v 55. minuti približali na vsega gol razlike (28:27). Nato pa sta usodo gostov zapečatila Nik Rantah in Denis Ferenčak z goloma za 30:27 ter Josip Žitković s pomembno obrambo.

Za tretjo zmago Dobove na zadnjih šestih tekmah v DP je osem golov prispeval Rantah, pri gostih pa jih je sedem dosegel Domen Košir.

Dobova se bo v 18. krogu naslednjo soboto v gosteh pomerila proti Ljubljani, Sviš Ivančna Gorica pa bo isti dan gostila Slovenj Gradec.

* Športna dvorana, gledalcev 250, sodnika: Igor in Dejan Ivančič.
* Dobova: Pauković, Žitković, Suban, Gerjovič 5, Stunković, Romih 5 (1), Pintar 5 (2), Rantah 8 (3), Mladkovič, Ferenčak 4, Kozolić 5, Baznik, Maček, Mataić 1.
* Sviš Ivančna Gorica: Pekeč, Glavan, Cirar 4, Justin 6, Tekavčič 4, Stopar 2, Klemenčič, Omahen, Kutnar 2, Pirnat, Grum 3, Marojević 1, Bradač, Korošec 1, Kompare 1, Košir 7 (3).
* Sedemmetrovke: Dobova 7 (6), Sviš Ivančna Gorica 5 (3).
* Izključitve: Dobova 8, Sviš Ivančna Gorica 12 minut.
* Rdeča kartona: Pintar (37.), Cirar (50.).