Nekaj oblačnosti Humidity: 90%

Rokometaši Krke so premagali Škofljico s 37:23

Rokometaši iz Novega mesta so upravičili vlogo favorita v današnjem obračunu in na koncu dosegli visoko zmago, svojo že drugo v tem tednu, potem ko so pred dnevi v zaostali tekmi 15. kroga že premagali Slovan.

Danes je bila tekma enakovredna le v začetnem obdobju, ko so gostje zadnjič imeli neodločen izid (3:3). Pozneje so krkaši počasi, a zanesljivo povečevali naskok, sredi prvega polčasa se je razlika gibala med tremi in štirimi goli, ob polčasu pa je bila +5.

Nič drugače ni bilo v nadaljevanju, Krka ni dovolila, da bi se gostje približali, po drugi strani pa je naskok počasi višala, dvoštevilčnega je dosegla pri 30:20. Zaključek je bil tako le rutinska naloga, končni izid pa 37:23.

Pri domačih je strelsko izstopal Marko Majstorović, ki je dosegel 15 zadetkov, Veljko Stanojević jih je dodal pet. S petimi je bil pri poražencih najbolj učinkovit Matic Pangerc.

V naslednjem krogu bo Škofljica 3. marca gostila Urbanscape Loko, Krka pa bo isti dan gostovala pri vodilnih Trebanjcih.

* Dvorana Marof, sodnika: Satler, Pukšič.
* Krka: Rauh, Bradeško 2, Majstorović 15 (6), Udovč, Muhič 3, L. Rašo 2, Vukić 2, Stanojević 5, D. Rašo 2, Zajc 4, Nikolić, Lavrič, Kukman, Matko, Blaževič, Horvat 2.
* Škofljica: Mlakar, Dolinšek Kogoj, Kljun 2, M. Pangerc 5 (1), Gliha 1, Šalamon 1, Ju. Rot 4, A. Pangerc, Lešek 2, Krese, Šnajdar 2, Etling, Nosan 1, Drnovšek 2, Levstek, Jo. Rot 3 (2).
* Sedemmetrovke: Krka 6 (6), Škofljica 8 (3).
* Izključitve: Krka 12, Škofljica 8 minut.