Oblačno Humidity: 59%

Rokometaši LL Grosista Slovana v Ormožu premagali domačo ekipo Jeruzalema s 26:24

Ljubljanska zasedba je v Ormožu presenetila domači Jeruzalem in prekinila niz dveh zaporednih porazov. Slovan je s peto zmago v sezoni ohranil 11. mesto na lestvici, medtem ko Ormožani ostajajo pri 21 točkah v zgornjem domu prvenstvene lestvice.

Dvoboj v Ormožu je bil od samega začetka izenačen. Jeruzalem je sicer povedel za dva gola (4:2), a se nikakor ni mogel odlepiti od ljubljanske zasedbe. Domači so na daljši odmor odšli z golom prednosti (11:10).

Tudi v drugem delu se je nadaljevala borba za vsako žogo, vsak gol. Gostje so izničili tri gole zaostanka in v 43. minuti povedli s 17:16. Ormožani so v 52. minuti izenačili na 22:22, nato pa so gosti povedli s 24:22 in otežili delo domačim v lovu na deseto zmago.

Jeruzalem je imel v zadnjih petih minutah dvakrat po dve minuti igralca več v polju, kar je izkoristil in ob koncu 58. minute izenačil na 24:24. Ljubljančani so nato zadeli, svoj napad pa so domači zapravili in Slovan se je lahko po novem zadetku veselil pomembne zmage.

Pri varovancih Borisa Deniča je Matic Anton Pipp dosegel šest golov, Jan Grebenc jih je dodal pet. Pri Ormožanih je Gašper Pungartnik zadel sedemkrat, Tadej Sok pa petkrat.

Ormožani bodo v naslednjem krogu gostili ekipo Kopra, Slovan pa bo prav tako doma igral proti Škofljici.

* Športna dvorana Hardek, gledalcev 603, sodnika: Hotko in Miklavčič.
* Jeruzalem Ormož: Ranfl, Balent, Munda 3, Sok 5 (1), Vincek, Žuran, Hebar 3, Hebar 3, Šulek 2, Blagotinšek, Pungartnik 7, Krabonja, Kolmančič, Jerenec 1.
* LL Grosist Slovan: Mlakar, Krbavčić, Novak, Grojzdek, Pajt 2 (1), Stojnić, Pipp 6 (1), Kovačevič 1, Mlivić 4, Perić 2, Pirc, Budja 3, Nenadić 2, Kovačič 1, Grebenc 5.
* Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 1 (1), LL Grosist Slovan 3 (2).
* Izključitve: Jeruzalem Ormož 4, LL Grosist Slovan 12 minut.