Oblačno Humidity: 58%

Rokometaši trebanjskega Trima so premagali Krko s 25:20

Trebanjci so se po porazu v Slovenj Gradcu vrnili na zmagovalna pota, potem ko so po dobrih 20 minutah prišli do štirih zadetkov prednosti, pozneje pa prednost držali do konca. Trimo je vpisal 15. zmago in ima na vrhu lestvice dve točki prednosti pred Celjem, ki ga tekma čaka v nedeljo v Kopru. Krka, ki je prekinila niz treh tekem brez poraza, je doživela peti poraz, za današnjimi tekmeci zaostaja za devet točk.

Obračun v Trebnjem se je začel zelo izenačeno, ekipi sta bili ena ob drugi, šele v 19. minuti je Jan Jurečič domači zasedbi priigral dva gola prednosti, v 22. in 23. pa sta Vid Miklavec poskrbela še za izdatnejšo prednost (11:7). S štirimi goli prednosti so šli izbranci Uroša Zormana tudi na glavni odmor.

Podobno razliko so gostitelji držali tudi v drugem polčasu, tekmecev niso spustili bližje kot na tri zadetke, za nameček je tik pred koncem Miklavec zadel še za najvišjo prednost tekme in tudi končni izid 25:20.

Pri domačih sta po osem golov dosegla Jurečič in Miklavec, pri gostih jih je Tilen Kukman dosegel šest.

Trebanjci bodo v 19. krogu v četrtek gostovali v Škofji Loki, Krka pa bo prihodnjo soboto gostila Sviš Ivančno Gorico.

* Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev 610, sodnika: I. in D. Ivančič.
* Trebnje: Skledar, Čudić, Slatinek Jovičič 1, Višček 2, Bulzamini 1, Didovič, Jurečič 8 (3), Kotar 1, Udovič, Miklavec 8, Grmšek, Grbić, Cingesar 1, Nešić, Krešić 1, Ćorsović 2.
* Krka: Rauh, Brajer, Blaževič, Bradeško 1, Majstorović 3 (1), Udovč, Muhič, Rašo 1, Vukić, Stanojević 3, Zajc 2, Nikolić 2, Lavrič, Kukman 6 (5), Matko, Horvat 2.
* Sedemmetrovke: Trebnje 3 (3), Krka 7 (6).
* Izključitve: Trebnje 10, Krka 6 minut.