Oblačno Humidity: 85%

Rokometaši Škofljice so izgubili proti Riko Ribnici z 20:25

Ribničani so tekmo pričakali na krilih treh zaporednih zmag. S četrto v nizu in 14. v sezoni je Ribnica zdaj vsaj začasno na petem mestu lestvice, po točkah (30) se je izenačila z ormoškim Jeruzalemom, ki danes igra s Celjem Pivovarno Laško. Škofljica ostaja pri šestih zmagah, doživela je 18. poraz, s 13 osvojenimi točki pa je 12. v DP.

Rokometaši Ribnice so v Škofljici odločno začeli dvoboj in po prvih sedmih minutah povedli s 5:0. Domači so se zatem vendarle prebudili in znižali na 4:6, a so v nadaljevanju gostje še naprej prednost držali v svojih rokah. V 21. minuti pa je izid s sedemmetrovke na 7:7 poravnal Jon Rot, vseeno pa so bili v zaključku prvega dela bolj zbrani Ribničani, ki so ob polčasu vodili za tri gole.

Tako je bilo tudi v začetku drugega polčasa, domači so sicer nekajkrat prišli na dva gola zaostanka. Nato pa je gostom uspel niz 3:0, s katerim so pobegnili na +5, ko je za 17:12 zadel Uroš Knavs. Nekaj trenutkov zatem so vodili s šestimi goli razlike, a so se domači še nekoliko približali. Vseeno jim tokrat pred domačimi navijači do preobrata ni uspelo priti, Ribničani so na koncu precej varno zadržali pet golov prednosti.

Za zmagovalce iz Ribnice je Žan Žagar dosegel devet golov, pri domači Škofljici pa sta po šest golov prispevala Jon Rot in Juš Rot.

Škofeljčani bodo v 26., zadnjem krogu gostovali pri Celju Pivovarni Laško, Ribničani pa bodo doma gostili trebanjski Trimo.

* ŠD Škofljica, gledalcev 328, sodnika: Hotko in Miklavčič.
* Škofljica: Šalamon, Lipužič, Dolinšek Kogoj, Kljun 1, Levstek, Gliha 4, Ju. Rot 6 (1), Lipovac, A. Pangerc, Lešek 1, Nosan, Šnajdar, Gregorič 1, Etling 1, M. Pangerc, Jo. Rot 6 (3).
* Riko Ribnica: Braunović, Dobaj, Pogorelec 2, Planinšek 1, Mihelič, Gorenc, Žagar 9, Ljevar 5, Pirnat 1, Begić Zbačnik 1 (1), Skol, Cimerman 1, Đekić, Knavs 5, Klun, Hrastnik.
* Sedemmetrovke: Škofljica 5 (4), Riko Ribnica 3 (1).
* Izključitve: Škofljca 4, Riko Ribnica 16 minut.
* Rdeči karton: M. Pangerc (34.).