Oblačno Humidity: 84%

Rokometaši Urbanscape Loke so doma premagali Dobovo z 31:24

Škofjeločani so v tekmo krenili po treh zaporednih porazih. Z današnjo sedmo zmago v sezoni so zdaj pri 17 točkah na 11. mestu prvenstvene lestvice. Že odpisani Dobovčani ostajajo prikovani na dno lestvice. Dobova je doživela še 22 poraz, ob le treh zmagah pa so pri šestih osvojenih točkah.

Po prvem golu Dobove so domači rokometaši danes hitro prevzeli pobudo in povedli s 4:1. Škofjeločani so še naprej stopnjevali ritem v prvem polčasu, prednost pa je postopoma naraščala. Za +5 je Jaka Soršak zadel pri 9:4, v 18. minuti je bilo za domače že +9 pri 13:4. Toda na dvomestno prednost domači niso ušli, gostje so se znova nekoliko približali, vseeno pa so domači rokometaši na glavni odmor nesli zajetno prednost šestih golov.

Tudi v drugem polčasu se potek igre ni bistveno spreminjal, domačini so visoko prednost držali v svojih rokah. Gostje so tik po odmoru sicer prišli do -4 (14:18), a so domači dobrih 15 minut pred koncem spet vodili s +8 (24:16). Pri 27:17 je bila prednost Loke tudi že dvomestna, to pa je bila dovolj velika prednost domačih, da so tekmo varno pripeljali do konca in slavili s sedmimi goli razlike.

Pri Urbanscape Loki sta bila s po petimi goli najuspešnejša Matevž Jesenko in Soršak, pri Dobovi pa je pet zadetkov dosegel Nik Rantah.

Škofjeločani bodo v 26., zadnjem krogu gostovali pri Slovenj Gradcu, Dobovčani pa bodo doma gostili LL Grosist Slovan.

* ŠD Poden, gledalcev 149, sodnika: Čretnik in Turnšek.
* Urbanscape Loka: Grudnik, Stanojlović, Soršak 5 (2), Dolenc 4, Rudić 1, Latković 4, Mali 1, Strehar 1, Jesenko, Batagelj 1, Stopar 3, Lokar, Jesenko 5, Strehar, Šilc 3, Atanasov 3.
* Dobova: Žitković, Suban 1, Fabek 3, Gerjovič, Stunković 1, Romih 4 (1), Pintar 4, Maslovar 1, Rantah 5 (1), Ferenčak 4, Kozolić 1, Baznik, Maček, Mataić.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 2 (2), Dobova 3 (2).
* Izključitve: Urbanscape Loka 6, Dobova 4 minute.