Oblačno Humidity: 79%
15°C
11°C / 21°C

Rokometaši Trima Trebnjega so premagali Ljubljano z 41:27

Trebanjci so bili danes pred rutinsko nalogo, ko so morali dobiti dve točki za podaljšanje upanja na osvojitev naslova. Potem ko so Velenjčani danes že premagali Slovan z 28:25 in začasno pobegnili na +3, so morali rokometaši iz Trebnjega zmagati proti že odpisani Ljubljani, ki jo čaka selitev med drugoligaše.

To so rokometaši Trebnjega brez težav tudi naredili, Ljubljana ni bila enakovreden nasprotnik in razlika je bila na koncu 14 golov.

O naslovu bosta vodilni zasedbi (Gorenje ima zdaj 45, Trebnje pa 44 točk) odločali v zadnjem krogu, ko bo ekipa iz Trebnjega gostovala v Ribnici, Gorenje pa bo doma gostilo Jeruzalem Ormož.

Danes kakšnih velikih dvomov o tem, kdo bo zmagal, ni bilo. Domači so povedli s 5:1, pa potem z 8:2 in 10:4. Pozneje so gostje le nekoliko zadihali in se približali (12:16), a so domači zanesljivo dobili že prvi polčas z 20:14.

V nadaljevanju je bil promet precej enosmeren. Trebanjski rokometaši so počasi višali naskok, do +10 so pri 26:16 prišli v 38. minuti, do +15 pa pri 35:20 deset minut zatem.

Vprašanje zmagovalca je bilo tako odločeno že precej pred koncem, so pa gostje v končnici s tremi zaporednimi goli vendarle nekoliko omilili visok poraz.

Največ golov, 13, je za zmagovalce dosegel Jan Jurečič, sedem jih je dodal Staš Slatinek Jovičić, pri Ljubljani sta po štiri dosegla Jure Lukman in Lan Nosan.

* Dvorana OŠ Trebnje, sodnika: Kikel in Zupan.
* Trimo Trebnje: Čudić, Herceg, Smolič, Slatinek Jovičič 7, Višček 1, Bulzamini 4, Didovič 2, Jurečič 13 (6), Kotar 2, Potočnik, Udovič 2, Grmšek 2, Smolič 3, Grbić 3, Cingesar, Ćorsović 2.
* Ljubljana: Logar, Mlakar, Gaberc, Lukman 3, Vrbinc, Jaklič 3 (1), Novak 2, Brulec 3, Nosan 4, Makivić 1, Kamenicki 3, Lukman 4, Pernovšek 2 (1), Gombač, Tomšič 2.
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 7 (6), Ljubljana 4 (2).
* Izključitve: Trimo Trebnje 4, Ljubljana 8 minut.