Oblačno Humidity: 83%
15°C

Rokometaši Gorenja Velenja so premagali LL Grosist Slovan z 28:25

Velenjčani so predzadnji krog državnega prvenstva začeli s točko naskoka pred Trebanjci, ki pa bodo svojo nalogo tega kroga prav tako opravili danes, le začeli so uro in pol pozneje. V idealnem scenariju za Gorenje bi lahko že danes slavili naslov prvaka, a bolj verjetno je, da bo odločitev padla šele v zadnjem krogu.

Svoj del naloge so sicer Velenjčani opravili po pričakovanjih, nikakor pa ne zlahka. Slovan, ki je v prejšnjem krogu premagal Celjane, se je spet pokazal za trdega tekmeca in bil veliko večino tekme povsem enakovreden, klonil pa je šele v končnici.

Že v prvem delu je bil Slovan enakovreden. Favoritom nikakor ni uspelo prevzeti pobude, ekipi sta bili dolgo skupaj, šele v 19. minuti je Gorenje prvič prišlo do nekoliko bolj občutne prednosti (12:9). A so se domači vrnili, znižali na 12:13, ob koncu prvega polčasa so gostje zapravili sedemmetrovko, Matic Pipp pa je za Slovan zadel na 13:13.

V večjem delu drugega polčasa sta se ekipi izmenjavali v vodstvu za gol ali pa je bil izid izenačen. Nobeni ni uspelo priti do večjega naskoka, šele gostje so v 54. minuti po obrambi Emirja Teletovića in zadetku po protinapadu Matica Verdineka povedli s 25:23. Sledil je še en naskok za +2 (26:24), a je v zadnji minuti za nekaj drame še poskrbel Alexander Perić z zadnjim znižanjem na gol.

V končnici pa so nato gostje najprej zadeli (Tilen Sokolič), potem pa tekmecem še ukradli žogo in po protinapadu (Verdinek) prišli do ponovljene največje prednosti na tekmi.

Na lestvici imajo zdaj Velenjčani 45 točk, Trebnje ob tekmi manj 42.

* Dvorana Kodeljevo, sodnika: Lah in Sok.
* LL Grosist Slovan: Marušić, Mlakar, Krbavčić, Novak, Grojzdek, Stojnić 1, Pipp 6 (3), Kovačevič 5, Mlivić 5, Perić 5, Pirc 2, Budja 1, Grebenc.
* Gorenje Velenje: Skok, Teletović, Verboten, Haseljić 4, Velić 2, Maričić, Drobež 3, Tatar, Sokolič 9 (3), Verdinek 3, Šiško 3, Jezernik 1 (1), Tajnik, Slatinek Jovičič 2, Predović 1.
* Sedemmetrovke: LL Grosist Slovan 3 (3), Gorenje Velenje 5 (4).
* Izključitve: LL Grosist Slovan 6, Gorenje Velenje 8 minut.