Oblačno Humidity: 93%

Rokometaši Škofljice so v 5. krogu lige NLB v gosteh premagali Urbanscape Loko s 30:29

Škofljica je v minulem krogu doma remizirala s favorizirano novomeško Krko, danes pa je obe točki osvojila še v Škofji Loki ter z enajstega napredovala na sedmo mesto.

Večji del prvega polčasa je bil povsem enakovreden, v sami končnici pa so v dvorani Poden zagospodarili varovanci gostujočega trenerja Aleša Repine in povedli za pet golov (17:12).

Njihova prevlada na igrišču se je nadaljevala tudi v začetku druge polovice tekme, v 34. minuti so po golu Timoteja Drnovška povedli z 20:13.

Gorenjci so se po tem zaostanku spustili v odprt lov na goste in jim v 58. minuti po golu Jaroša Buloviča povsem zadihali za ovratnik (28:29). V živčni in napeti končnici se jim ni izšlo, druge zmage v sezoni - pred tem so premagali še Dobovčane - so se veselili rokometaši iz predmestja Ljubljane.

Pri Škofljici sta bila najučinkovitejša Juš Rot s šestimi in Blaž Nosan s petimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Mark Šalamon s 14 obrambami. Pri Urbanscapu Loki je Aljaž Jesenko dosegel šest, njegov brat Matevž pa pet zadetkov.

Škofjeloška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Trebnjem, Škofljica pa bo gostila LL Grosist Slovan.

* Dvorana Poden, gledalcev 150, sodnika: Smolko in Knez.
* Urbanscape Loka: Lović, Juričan, Soršak 5, Dolenc 4, Mali 1, Latković 1, Mihelič, A. Jesenko 6 (4), Stopar 3, Lokar 3, M. Jesenko 5, Strehar, Klemenčič, Šilc, Bulovič 1, Atanasov.
* Škofljica: Šalamon, Lipužič, Dolinšek Kogoj, Kljun, Regner 1, Zafran, Levstek 1, Gliha, Rot 6, Lešek 1, Krese 4 (4), Nosan 5, Etling 2, Pangerc 2, Drnovšek 3, Rot 5.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 4 (4), Škofljica 4 (4).
* Izključitve: Urbanscape Loka 8, Škofljica 6 minut.