15°C / 19°C
6°C / 16°C
4°C / 15°C

Rokometaši Sviša Ivančne Gorice so premagali Ljubljano z 32:28

Igralci Sviša so prišli do svoje šeste zmage v prvenstvu, potem ko so drugi polovici drugega polčasa dokončno strl odpor Ljubljane. Ta ostaja pri le dveh zmagah in je pri dnu lestvice.

Prva polovica prvega polčasa je minila v bolj ali manj izenačeni predstavi, drugih 15 minut pa je bilo v znamenju domačih, ki so začeli povečevati razliko ter v 28. minuti po golu Matevža Tekavčiča vodili že za šest zadetkov, na odmor pa so nesli dva gola manj prednosti.

Ljubljančani so v uvodu drugega polčasa razpolovili zaostanek, bili le dva zadetka za domačini še 44. minuti, potem pa je domačim uspelo znova pobegniti na varnejšo razdaljo. Andraž Justin je v 50. minuti poskrbel za novo prednost šestih golov. Ko je Martin Bradač v 53. minuti zadel za 30:23, je bil zmagovalec znan.

Justin, Tekavčič in Simon Vidmar so pri domačih dosegli po pet golov, Jure Lukman jih je pri gostih zbral osem.

Pred rokometaši je zdaj premor do začetka februarja, takrat bo Sviš gostil Ribnico, Ljubljana pa bo gostovala v Kopru.

* Dvorana OŠ Stična, gledalcev 384, sodnika: Lesar in Deržek.
* Sviš: Pekeč, Glavan, Cirar 4, Justin 5 (1), Tekavčič 5, Stopar 2, Kutnar 1, Pirnat 1, Grum, Marojević 3, Sašek 1, Bradač 1, Korošec 1, Kompare 1, Košir 2, Vidmar 5.
* Ljubljana: Kromar, Mlakar, Gaberc, Lukman 2, Jaklič 4, Novak, Brulec, Nosan 1, Makivić 5, Kamenicki 1, Lukman 8 (1), Pernovšek, Gombač, Tomšič 1, Ključanin 6 (1).
* Sedemmetrovke: Sviš 2 (1), Ljubljana 4 (2).
* Izključitve: Sviš 6, Ljubljana 6 minut.