14°C / 18°C
9°C / 13°C
6°C / 15°C

Trimo Trebnje - Sviš Ivančna Gorica 31:22

Rokometaši trebanjskega Trima so v 17. krogu lige NLB na domačem parketu premagali Sviš Ivančno Gorico z 31:22 (12:11).

* Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev 420, sodnika: Krt, Knez.
* Trimo Trebnje: Grčo, Čudič, Slatinek Jovičič 3, Višček 3, Horvat 1, Didovič 3, Jurečič, Radojković 5 (1), Pipp 5, Kotar 3, Potočnik, Redek, Glavaš 5 (2), Krešić, Ćorsović 3.
* Sviš Ivančna Gorica: Komar, Glavan, Struna, Cirar 3, Justin 5, Abramović, Kolarič 1, Zavodnik 4, Tekavčič 1, Omahen 1, Pirnat 1, Marojević 6, Sašek, Bradač, Kompare, Košir.
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 5 (3), Sviš Ivančna Gorica 0 (0).
* Izključitve: Trimo Trebnje 4, Sviš Ivančna Gorica 10 minut.

Rokometaši Trima so pred domačimi gledalci prišli do prepričljive zmage, 15. v tej sezoni, s katero so skočili na vrh državnega prvenstva. S Celjem, ki bo tekmo tega kroga odigral v nedeljo, so izenačeni pri 30 točkah. Rokometaši Sviša pa so zabeležili deveti poraz in z 11 točkami ostajajo deseti.

Tudi na drugi današnji prvenstveni tekmi so lahko gledalci na začetku dvoboja spremljali zelo izenačen obračun, a videli zelo malo zadetkov. Vse do 15. minute je bil dvoboj izenačen, izid pa 5:5. Nato so se domačini vendarle nekoliko oddaljili in povedli za tri gole po zadetku Matica Antona Pippa (10:7).

Do konca prvega dela so se rokometaši Ivančne Gorice spet približali in ob polčasu zaostajali le za en gol. Toda drugega so izbranci Uroša Zormana začeli eksplozivno in hitro povedli s 15:11.

Dobrih petnajst minut pred koncem so povedli za šest, ko je bil za 21:15 natančen Staš Slatinek Jovičič. Po novem golu Pippa so domačini povedli že za devet (27:18), prednost pa je bila prevelika, da bi se lahko rokometaši Sviša vrnili v tekmo in Trimo je dvoboj varno pripeljal do konca.

S petimi goli so bili pri Trimu najučinkovitejši Mihajlo Radojković, Filip Glavaš in Pipp. Pri Svišu jih je šest dosegel Marko Marojević, ki je bil najboljši strelec dvoboja, pet jih je dodal še Andraž Justin.

V naslednjem krogu Trebanjci odhajajo na težko gostovanje k četrtouvrščeni Riko Ribnici, medtem ko bodo rokometaši Sviša doma gostili Urbanscape Loko.